استفاده نیروهای وابسته به حفتر از روش‌های داعش در لیبی

استفاده نیروهای وابسته به حفتر از روش‌های داعش در لیبی

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، عملیات «طوفان صلح» دولت لیبی علیه نیروهای وابسته به خلیفه حفتر ادامه دارد. نیروهای وابسته به حفتر که بر اثر این عملیات تلفات سنگینی را متحمل شده‌اند، به سمت جنوب لیبی عقب‌نشینی می‌کنند. این شبه‌نظامیان هنگام عقب‌نشینی از مناطق تحت سیطره خود در داخل خانه‌ها و میان خرابه‌ها بمب‌گذاری می‌کنند.

بر اساس این گزارش، شبه‌نظامیان حفتر تنها در جنوب طرابلس هزاران قبضه مین و بمب دست‌ساز کارگذاشته‌اند که جان غیرنظامیان را تهدید می‌کند. بسیاری از غیرنظامیانی که قصد دارند پس از عقب‌نشینی این شبه‌نظامیان به خانه‌های خود برگردند، ممکن است بر اثر انفجار این مواد منفجره جان خود را از دست دهند. از نظر کارشناسان مسائل امنیتی، جاسازی مین و بمب دست ساز در مناطق مسکونی یکی از روش‌هایی مورد استفاده تروریست‌های داعشی هنگام عقب‌نشینی است.

مقامات دولت لیبی از شناسایی و خنثی‌سازی بیش از ۶۰۰ تله انفجاری از جمله ۲۸۰ بمب دست‌ساز خبر داده‌اند که بسیاری از آنها در خانه‌های مردم منطقه جاسازی شده‌اند. تاکنون درچارچوب عملیات ارتش لیبی برای خنثی‌سازی مین و بمب‌های کارگذاشته شده در منطقه ۲۱ سرباز جان باخته و ۱۸ سرباز دیگر زخمی شده‌اند.

مأموریت پشتیبانی سازمان ملل متحد در لیبی در ۲۵ مه ۲۰۲۰ طی بیانیه‌ای بمب‌گذاری نیروهای وابسته به حفتر در مناطق عین زاره و صلاح‌الدین در جنوب طرابلس را که منجر به مرگ و مصدومیت شمار زیادی غیرنظامی شده است، محکوم کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *