صحن‌های حرم مطهر حضرت معصومه (س) از امشب ۲۴ ساعته بازگشایی می‌شود‌

صحن‌های حرم مطهر حضرت معصومه (س) از امشب ۲۴ ساعته بازگشایی می‌شود‌

[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، بهرام سرمست امروز در جلسه ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در سالن کرامت استانداری، بازگشایی مساجد و برگزاری نماز جماعت در این اماکن مقدس را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور تعطیلی مساجد را نداشتیم بلکه با مصوبه ستاد ملی مبارزه با این بیماری تنها نماز جماعت در مساجد برگزار نمی‌شد.

استاندار قم افزود: با مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا این امکان فراهم شد که با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی با مراقبت مرکز بهداشت، امام جماعت مسجد، بسیج و هیئت امنای مساجد این بازگشایی صورت بگیرد و نماز‌های جماعت در مساجد برگزار شود.

وی رفع محدودیت از ساعات کاری پاساژ‌ها را مورد توجه قرار داد و گفت: با مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با کرونا مقرر می‌شود محدودیت ساعت کار به روال قبل از شیوع بیماری کرونا برگردد و پاساژ‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را انجام دهند.

سرمست ابراز کرد: در حوزه‌های مختلف می‌توان از آن‌هایی که در ایام شیوع بیماری کرونا بیشترین زحمت را کشیده‌اند و جزو اقشار ضعیف به حساب می‌آیند و شایسته تقدیر هستند به صورت نمادین تقدیر و قدردانی به عمل آورد.

استاندار قم خاطرنشان کرد: افرادی هستند که به صورت گمنام در ایام شیوع این بیماری فعالیت داشتند بنابراین لازم است این افراد در هر سازمانی شناسایی‌شده و از آن‌ها تجلیل شده و تقدیر به عمل آید.

وی مطرح کرد: امروز در مرحله بازگشایی از اماکن مقدسه و همین‌طور اماکنی که دارای محدودیت‌هایی شده بودند هستیم، امیدواریم تصمیم‌گیری‌هایی که در این جلسه می‌شود با دقت دانشگاه علوم پزشکی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم پابرجا بماند و بتوانیم بر این بیماری فائق آمده و آن را ریشه‌کن کنیم.

سرمست تاکید کرد: دانشگاه علوم‌پزشکی، هلال‌احمر، شهرداری، شورای شهر، اصناف، کسبه و تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی همه و همه دست به دست هم دادیم و مرحله فاصله‌گذاری هوشمند را طی کردیم.

به گفته استاندار قم صحن‌های حرم مطهر کریمه اهل بیت (س) از امشب به صورت ۲۴ ساعته بازگشایی خواهند شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم در لیالی قدر و عید سعید فطر نشان دادند که به صورت کامل فاصله‌گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *