یک هفته مقررات منع آمدوشد در ایالت آریزونا

یک هفته مقررات منع آمدوشد در ایالت آریزونا

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از شبکه خبری الجزیره قطر ، فرماندار ایالت آریزونا اعلام کرد که در پی اعتراضات و تشدید درگیری ها  به مدت یک هفته در سراسر این ایالت مقررات منع آمدو شد برقرار خواهد بود.

انتشار ویدئویی از مرگ فجیع جورج فلوید، سیاه‌پوست 46ساله آمریکایی به‌دست درک شووین، مأمور سفیدپوست پلیس، که زانویش را روی گردن او فشار می‌دهد موج جدیدی از خشم و اعتراض به نژادپرستی نهادینه‌شده در ساختار جامعه آمریکا را موجب شده است.

چند روز پس از قتل فلوید اعتراضات و ناآرامی‌ها در مینیاپولیس، مرکز ایالت مینه‌سوتا ادامه یافت و این شهر به شهری جنگ‌زده شبیه شده است. این تظاهرات به دیگر شهرهای آمریکا نیز کشیده شده و در بیش از 25 شهر این کشور حالت فوق العاده اعلام شد.

شهردار دیترویت که بزرگ‌ترین شهر در ایالت میشیگان به شمار می رود از ترس گسترش اعتراضات و برای جلوگیری از اعمال خشونت آمیز مقررات منع آمدوشد اعلام کرد . این مقررات تا ساعت 5 بامداد روز دوشنبه برقرار است.

در همین ارتباط فرماندار ایالت ویرجینیای آمریکا در پی اعتراضات و ناآرامی‌ها حالت فوق‌العاده در این ایالت اعلام کرد .

پیش از این نیز فرماندار ایالت کالیفرنیا در شهر لس‌آنجلس حالت فوق‌العاده اعلام کرده بود.

در همین ارتباط سی ان ان گزارش داد که کاخ سفید از کارمندانش خواسته است که به دلیل تداوم اعتراضات مقابل ورودی‌های اصلی ساختمان از حضور  در کاخ سفید خودداری کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.