۱۷ هزار نیروی گارد ملی در ۲۴ ایالت مستقر شده‌اند

۱۷ هزار نیروی گارد ملی در ۲۴ ایالت مستقر شده‌اند

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «کایلی مک‌انانی» سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه گفت که وزارت دفاع آمریکا 17 هزار نفر از نیروهای گارد ملی را در 24 ایالت این کشور مستقر کرده است.

وی که در کنفرانس خبری کاخ سفید صحبت می‌کرد، افزود: «تنها در دو ایالت بیش از 1000 نفر از نیروهای گارد ملی مستقر شده‌اند.»

سخنگوی کاخ سفید اضافه کرد که در حال حاضر 350 هزار نفر آماده بوده و رئیس جمهور از فرمانداران ایالت‌ها درخواست کرده تا از آنها برای حفاظت از شهرندان و فروشگاه‌ها استفاده کنند.

مک‌انانی در ادامه گفت که استقرار نیروهای گارد ملی در خیابان شهرهای مختلف با هدف کاهش تنش‌ها انجام می‌شود و نمی‌توان اجازه داد که تخریب‌ها و خشونت‌ها ادامه یابد.

وی اضافه کرد که کشته شدن «جورج فلوید» مرد سیاهپوست بدست پلیس آمریکایی یک تراژدی بوده و رئیس جمهور از دیدن این فیلم متاثر شده و به تلاش خود برای تحقق عدالت ادامه خواهد داد.

سخنگوی کاخ سفید گفت که موضع رئیس جمهور واضح بوده و با اعتراضات مسالمت‌آمیز موافق بوده و تنها خشونت و ناآرامی را محکوم می‌کند.

مک‌انانی نیز در این کنفرانس خبری گفت که وزارت دادگستری قصد دارد جنبش آنتیفا (ضد تبعیض نژادی) را به عنوان یک سازمان تروریستی داخلی معرفی کند.

همچنین «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا امروز در یک ویدئو کنفرانس با فرماندار ایالت‌های مختلف از قصد خود برای تشدید سرکوب معترضان خبر داد.

وی گفت: «واشنگتن تحت کنترل بسیار خوبی قرار دارد اما قصد داریم کنترل بیشتری بر آن اعمال کنیم. قصد داریم هزاران نفر را بازداشت کرده و بسیار قوی سرکوب کنیم.»

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *