هموطنان مراقب اعتیاد اینترنتی در ایام کرونا باشند/ در منزل قوانین اینترنتی بگذارید

هموطنان مراقب اعتیاد اینترنتی در ایام کرونا باشند/ در منزل قوانین اینترنتی بگذارید

[ad_1]

 سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت  در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، گفت: امروزه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی فاصله میان نسل‌ها را بیشتر کرده است، به گونه‌ای که هیچ یک زبان دیگری را نمی‌فهمند. امروزه با ورود وسایل و تکنولوژی‌های جدید به عرصه خانواده‌ها شاهد این هستیم که والدین و فرزندان ساعت‌های متمادی در کنار یکدیگر می‌نشینند، بدون آنکه حرفی برای گفتن داشته باشند و توجهی به یکدیگر کنند.

وی افزود: برخی از جوانان، شب‌ها را تا صبح با اینترنت می‌گذرانند و تمام صبح را خواب هستند و این عدم کنترل زمان آغازگر آسیب‌های متعدد دیگر نیز می‌شود و تأثیر منفی بر دیگر بخش‌های زندگی، بی‌اهمیتی به گذر زمان، تمایل و علاقه شدید به چت و بازی‌های آنلاین، پناه بردن به اینترنت در هنگام بروز مشکلات، احساسات چندگانه، استرس و اضطراب و… که همگی از نشانه‌های اعتیاد اینترنتی است.

این مقام انتظامی ادامه داد: یکی از مشکلات و دغدغه‌های کاربران فضای مجازی کمبود زمان و فرصت است که برای دوری از گزند مشکلات و بعضا خسارات این مشکل مدیریت زمان در این فضا است. خساراتی که بعضا جبران ناپذیر است.

 

رئیس پلیس فتا پایتخت با بیان اینکه در شرایط کرونا که اکثر جوانان و نوجوانان در خانه هستند و از شبکه‌های اجتماعی و دستگاه‌های هوشمند برای تبادل اطلاعات بیشتر استفاده می‌کنند، باید مراقب باشند که دچار اعتیاد اینترنتی نشوند.

 

سرهنگ گودرزی یادآور شد: مدیریت خود کنترلی در زمان استفاده از تجهیزات هوشمند و شبکه‌های اجتماعی یکی از راهکار‌هایی است که کاربران فضای مجازی باید به آن توجه نمایند چرا که توجه نکردن به آن ممکن است فرد را دچار اعتیاد اینترنتی کند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به این نکته که حتما بر اساس رده سنی فرزندان خود برای آن‌ها تجهیزات هوشمند تهیه کنید و بهتر است تا پیش از سن پیش دبستانی این دستگاه‌ها را در اختیار آن‌ها نگذارید اشاره کرد.

وی گفت: برای این که افراد بتوانند از اعتیاد فاصله بگیرند لازم است ابتدا مدت زمان استفاده از اینترنت را محدود کنند.
این مقام سایبری به خانواده‌ها توصیه کرد: در منزل قوانین مشترکی را برای همه اعضا در نظر بگیرند تا از این تهدید پنهان خود را مصون نگه دارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *