غریب پور: ارتباط صنعت و دانشگاه با نهادسازی امکان پذیر می‌شود / ضرورت تغییر فرهنگ

ارتباط صنعت و دانشگاه با نهادسازی امکان‌پذیر می‌شود / ضرورت تغییر فرهنگ

[ad_1]

در مراسم کلنگ‌زنی پروژه مرکز نوآوری دیجیتال در فولاد؛

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، غریب پور، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل اینیدرو در مراسم کلنگ زنی پروژه مرکز نوآوری دیجیتال در فولاد که در محل پارک علم و فناوری این دانشگاه برگزار شد، گفت: دانشگاه و صنعت باید به یکدیگر متصل شوند و ارتباط تنگاتنگی را آغاز کنند نهادسازی‌هایی همچون مرکز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولادسازی موجب می‌شود تا این ارتباط شکل گیرد. برای اینکه صنعت به سوی دانشگاه حرکت کند و تجهیزات خود را از آن دریافت کند نیاز به یک تغییر فرهنگ وجود دارد.

وی ادامه داد: از اواخر قرن هجدهم که مسیر ماشینی شدن اتفاق افتاد سهم کشور ایران بیش از پیش به عنوان یک مصرف کننده بوده است در حالی که ما می‌توانیم خلاق باشیم و با تحولات صنعتی همراه شویم. تحولات صنعتی هر روزه رخ می‌دهند و اگر ما با آن همسو نشویم از آن جا خواهیم ماند، زیرا در این مسیر شتاب بالایی وجود دارد.

وی با بیان اینکه برای ایجاد این ارتباط یک ساختار لازم است، گفت: هوشمندسازی و استفاده از فناوری روز از اکتشاف و استخراج شروع می‌شود به طوری که مرکز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولادسازی باید به عنوان یک مرکزی باشد تا مشکلات کشور را مرتفع سازد.

وی با بیان اینکه راحت‌ترین کار خرید و واردات از کشور‌های دیگر است، اظهار کرد: اما صنعت باید به سمت تولید داخل حرکت کند، زیرا هدف این است که تولید را هوشمند کنیم تا بهره وری افزایش یابد لذا تاسیس مرکز نوآوری تحول دیجیتال در صنعت فولادسازی در پارک علم و فناوری تهران که با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری دانشگاه تهران و اینیدرو تاسیس خواهد شد موجب می‌شود تا صنعت در بخش معدن وارد دانشگاه شود و فاصله بین علم و عمل کاهش یابد به طوری که علم تبدیل به عمل شود امیدوار هستیم درختی که کاشته ایم میوه آن را در تمام صنایع بروز و ظهور داشته باشد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *