گزارش‌هایی از آماده‌باش پایگاه‌های نظامی آمریکا برای حملات احتمالی

گزارش‌هایی از آماده‌باش پایگاه‌های نظامی آمریکا برای حملات احتمالی

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، برخی منابع خبری امروز سه‌شنبه گزارش داده‌اند پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه واشنگتن‌دی‌سی از جمله پنتاگون در حالت خاصی از آماده‌باش که مربوط به وضعیت حمله تروریستی احتمالی است قرار گرفته‌اند.

برخی کاربران فضای مجازی در توئیتر نوشته‌اند پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه واشنگتن‌دی‌سی از جمله پنتاگون در «وضعیت شارلی برای محافظت از نیروها» (FPCON CHARLIE) قرار گرفته‌اند. 

FPCON CHARLIE یک وضعیت خاص آماده‌باش  برای محافظت از نیروها است که اعلام آن بعد از وقوع حمله ترویستی یا در صورت وجود اطلاعاتی از حمله تروریستی قریب‌الوقوع صورت می‌گیرد. 

آماده‌باش برای محافظت از نیروها پنج وضعیت دارد که اعلام آن به عهده فرماندهی شمالی ایالات متحده آمریکا است.

نخستین وضعیت (FPCON NORMAL) مربوط به وضعیتی است که وضعیت از لحاظ احتمال حمله تروریستی سفید است.

در وضعیت آلفا (FPCON ALPHA) احتمال ضعیفی از وقوع حمله تروریستی پیش‌بینی‌ناپذیر وجود دارد.

در وضعیت سوم یعنی «براوو» (FPCON BRAVO) حمله تروریستی تا حدی پیش‌بینی‌پذیر است.

در وضعیت شارلی اطلاعات موجود از حمله تروریستی قریب‌الوقوع خبر می‌دهند و در نهایت، وضعیت پنجم موسوم به «دلتا» (FPCON DELTA) مربوط به وضعیتی است که حمله تروریستی به وقوع پیوسته است.  یک مثال اعلام این وضعیت بعد از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ بود. 

منابع خبری رسمی هنوز اعلام وضعیت شارلی در پایگاه‌های نظامی این کشور در واشنگتن‌ دی‌سی را تأیید نکرده‌اند و خبرگزاری فارس مستقلاً نمی‌تواند صحت ادعاها درباره گزارش‌های مربوطه را تأیید کند. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *