خودی‌ها کمر به نابودی فوتبال بسته اند/ به دروغ از فوتبال ما به فیفا بدگویی می‌کنند/ فوتبال را تعطیل کنید و دوباره از نو بسازید

خودی‌ها کمر به نابودی فوتبال بسته اند/ به دروغ از فوتبال ما به فیفا بدگویی می‌کنند/ فوتبال را تعطیل کنید و دوباره از نو بسازید

[ad_1]

گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، با ارسال نامه تهدید آمیز فدراسیون بین‌المللی فوتبال فیفا به فدراسیون فوتبال کشورمان در رابطه با ایرادهای اساسی که به اساسنامه فدراسیون فوتبال کشورمان وارد کرده این نگرانی ایجاد شده ظرف روزهای آینده حکم قطعی تعلیق فوتبال کشورمان صادر شود.
حسن روشن بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین در گفتگو با دانشجو، درباره چرایی صدور چنین حکمی در رابطه با فدراسیون فوتبال کشورمان از سوی فیفا صحبت کرد.
متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* آقای روشن! خبر دارید فیفا فدراسیون فوتبال‎مان را تهدید به تعلیق کرده است؟
– به نظر من با این وضعی که در فوتبال ما ایجاد شده شاید این لطفی باشد که ما خودمان هم متوجه اش نباشیم. البته این نظر شخصی من است چون ممکن است در نهایت این اتفاق هرگز رخ ندهد و فوتبال ایران تعلیق نشود اما اگر هم بشود ما میتوانیم بعد از یکی دو سال با یک فوتبال پاک برگردیم.

* علت اصلی رسیدن به چنین شرایطی چیست؟
– ما از خودمان ضربه می‌خوریم. علاوه بر اینکه ایرادهایی در اساسنامه وجود دارد متاسفانه افرادی از فوتبال ایران هستند که شیطنت می کنند و با یک کلاغ چهل کلاغ کردن اخبار ضد ایرانی را به فدراسیون بین‌المللی فوتبال منتقل می‌کنند تا آبروی ایران را ببرند. البته باز هم می گویم ممکن است همین دشمنی‌ها در نهایت باعث خیر شود چون به هرحال ما می دانیم در این فوتبال پول زیاد است و جایی هم که پول زیاد است فساد هم هست و دلال ها برای خودشان جولان می دهند.

* با این حساب شما موافق تعطیلی فوتبال ایران هستید؟
– قطعا من دوست ندارم فوتبال تعطیل شود اما در شرایط فعلی وقتی ما خودمان می توانیم فوتبال مان را تعطیل کنیم لااقل با این تصمیم فیفا به صورت اتوماتیک دو سال فوتبال ما فرصت پیدا می‌کند تا خودسازی کند.

* آقای روشن! چرا شما و هم دوره هایتان معتقدند با دو سال تعطیلی فوتبال ایران می‌توان شرایط بهتری در فوتبال کشور ایجاد کرد؟
– شما به یاد دارید وقتی سال 1996 ما به تیم ملی کره جنوبی ۶ گل زدیم فدراسیون فوتبال کره جنوبی فوتبالش را 5 سال تعطیل کرد و بعد از ۵ سال چنان به فوتبال برگشت که در جام جهانی ۲۰۰۲ توانست عنوان چهارمی جام جهانی را به دست بیاورد. فوتبال ما کثیف شده و نیاز به یک خانه تکانی اساسی دارد. از بالا تا پایین همه به هر چیزی فکر می کنند الا فوتبال! یک خاطره بگویم.

* درباره فوتبال؟
-خیر! مادر خدابیامرزم در حیاط خانه یک بوته بنفشه کاشت اما پس از مدتی از دنیا رفت و این بوته پر شد از سوسک و حشره. ما هم به یاد مادرم آن گل را نگهداری می‌کردیم اما با سم پاشی و هر راهی می شد نتوانستیم آفت هایش را از بین ببریم. تا اینکه یک دوست آمد و آن را از ته قطع کرد. بعد گفت حالا صبر کنید تا ببینید در آینده چه می‌شود. اتفاقاً بعد از حدود یک سال دوباره آن بوته از زمین رشد کرد اما بدون سوسک و کرم و پشه! اگر فوتبال ما را هم همین بوته گل در نظر بگیرید الان دلال ها و افراد فاسد آفت این ورزش شده اند. معتقدم خود فیفا دوست ندارد فوتبال ایران تعلیق شود.

* چطور؟
– به هر حال نبود فوتبال ایران در آسیا برای afc سنگین تمام می شود. شاید فوتبال ژاپن یا عربستان تعطیل شود به آن اندازه که لیگ ایران تعطیل می شود به afc لطمه وارد نکند اما وقتی شرایط به شکلی است که عده‌ای در داخل و یا آنهایی که از ایران رفته اند از خارج کمر به ضربه زدن به فوتبال ایران بسته اند همان بهتر که فوتبال مدتی تعطیل شود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *