نانو پوشش ضد ویروس کرونا برای اولین بار توسط محققین دانشگاه اراک تولید شد

نانو پوشش ضد ویروس کرونا برای اولین بار توسط محققین دانشگاه اراک تولید شد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محققان دانشگاه اراک موفق شدند برای اولین بار نانوپوشش ضدویروس کرونا را تولید کنند.

این محصول به صورت مایع روی سطوح قرار می‌گیرد و لایه‌ای روی سطح تشکیل می‌دهد. پس از گذشت ۲۴ ساعت باعث پاکیزگی سطح مورد نظر شده و تأثیر آن تا سه ماه ماندگار است.

این پوشش خواص آنتی باکتریال و آنتی ویروسی دارد و می‌تواند برای مقابله با کرونا اثرگذار باشد. همچنین پوشش نانو شفاف بوده و ذرات ۳۰ تا ۵۰ نانومتری دارد و محلولی از آب و اتانول می‌تواند آن را از بین ببرد. ضخامت این پوشش روی سطوح بین ۱۰ تا ۱۰۰ نانومتر است.

از ویژگی‌های این پوشش می‌توان به عدم بوی نامطبوع و سازگاری با محیط زیست اشاره کرد. پس از قرارگرفتن روی سطح به سرعت خشک شده و قابلیت اجرای سریع بر سطوح غیرجذبی مانند شیشه، سرامیک، فلزات، پلاستیک و سطو جذبی مانند پارچه، البسه، چوب و ام دی اف دارد.

از این محصول می‌توان در سطوح داخلی ساختمان ها، مراکز درمانی و بیمارستانی، سرویس‌های بهداشتی، مطب‌ها و سایر اماکن عمومی که در معرض ویروس هستند، استفاده کرد.

نمونه اولیه این طرح در سطح محدود موفقیت آمیز بوده و این پژوهش برای گرفتن مجوز تولید به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارسال شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *