نامه مدیر بانک آمریکایی از نژادپرستی پرده برداشت

نامه مدیر بانک آمریکایی از نژادپرستی پرده برداشت

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو، هم‌زمان با شکل‌گیری انتقادات جدی در میان مدیران و شرکت‌های وال‌استریت علیه تبعیض نژادی پس از مرگ یک سیاهپوست در بازداشت پلیس مینیاپولیس، افشای نامه فردریک بابا، یکی از مدیران بانک گلدمن ساکس آمریکا جنجال بپا کرده است. در این نامه وی درباره تجربیاتش نسبت به تبعیض نژادی در داخل این بانک به تعدادی از کارمندان بانکی گفته بود که حالا این نامه دست به دست در حال چرخیدن است.

به گزارش رویترز، بانک آمریکا مریل لینچ روز گذشته اعلام کرد که یک میلیارد دلار برای کمک به جوامع برای حل مشکلات اقتصادی و تبعیض نژادی اختصاص داده است. گلدمن ساکس هم روز چهارشنبه گفت که یک بسته ده میلیون دلاری برای کمک به برابری نژادی اختصاص داده و مقامات دیگر بانک‌های آمریکایی نظیر سیتی گروپ و سن سارگو به همراه جیپی مورگان بیانیه‌هایی را ضد تبعیض نژادی منتشر کردند.

بابا که کارمند بخش تجارت الکترونیک گلدمن ساکس است، در روز ۲ ژوئن و پس از مرگ جورج فلوید توسط پلیس آمریکا، نامه‌ای را به گروهی از کارمندان که با آن‌ها کار می‌کرد می‌فرستد، اما این نامه افشا می‌شود و تا جایی پیش می‌رود که تقریباً تمام کارمندان این بانک از جمله مدیرعامل آن، آن را می‌خوانند.

بابا در نامه خود درباره جزئیات تجربیاتش نسبت به تبعیض نژادی و خشونت سخن گفته که از جمله آن‌ها برخورد نژادپرستانه پلیس شیکاگو در سال ۲۰۱۱ بوده است. بابا می‌گوید پلیس به خاطر آنکه وی یک سیاهپوست بوده است، با وی خشونت به خرج داده و این مقام بانکی حتی به گریه افتاده است.

بابا در پایان نامه خود از همکارانش خواسته تا به خصوص در محیط کار اقداماتی را در راستای مبارزه با نژادپرستی انجام دهند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *