وزارت ورزش از حقش نمی‌گذشت اتفاق بدی رخ می‌داد/ حضور کاپیتان‌ها در مجمع قطعی نیست

وزارت ورزش از حقش نمی‌گذشت اتفاق بدی رخ می‌داد/ حضور کاپیتان‌ها در مجمع قطعی نیست

[ad_1]

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، شاه منصوری در خصوص تغییرات در اساسنامه و مسائل مختلفی که پیرامون این مساله مطرح می‌شود اظهار داشت: اساسنامه چراغ راه و مبین روابط فدراسیون فوتبال کشورمان است، بنابراین در این شرایط حتما باید از مبادین و قوانینی که مورد تاکید فیفا است پیروی شود.

وی افزود: در چندین مکاتبه‌ای که فدراسیون فوتبال با فیفا داشت موارد مورد نظر و اهمیت برای فیفا شناسایی شد و خوشبختانه در این اساسنامه‌ای که برای فیفا ارسال می‌شود این موارد جانمایی شده است.

مسئول حقوقی فدراسیون در خصوص اینکه گفته می‌شود حق رای وزیر ورزش و جوانان در انتخابات پیش رو گرفته شده است عنوان کرد: آنچه که مورد نظر فیفا چه برای فدراسیون و چه برای دیگر فدراسیون‌ها قرار دارد این است که دولت‌ها در فوتبال مداخله‌ای نداشته باشند. این موضوع بار‌ها موکدا توسط وزارت ورزش اعلام شده و به نظرم آقای نبی در این خصوص خوب بود، چون این بحث حق رای آنقدر‌ها هم اهمیت نداشت. در این زمینه فضای رسانه‌ای موج زد و وزارت ورزش از حق رای خود عدول کرد. اگر این اتفاق نمی‌افتاد ممکن بود عواقب و تبعات بدی داشته باشد که به دردسر آن نمی‌ارزید.

شاه منصوری در خصوص اینکه گفته می‌شود بازیکنان با سابقه تیم ملی می‌توانند در انتخابات شرکت کنند یادآور شد:پیش از این شیوه رای دادن مشخص بود، ولی در مورد این موضوع هنوز خبر دقیقی نیست، اما فکر می‌کنم در این اساسنامه پیشنهادی کاپیتان‌های تیم ملی هم امکان رای در مجمع را خواهند داشت. البته این موضوع هنوز قطعی نیست.

وی تاکید کرد: در واقع ارسال اساسنامه برای فیفا از باب تصویب نیست، این موضوع از باب تائید است. اگر محتویات این اساسنامه به تائید فیفا رسید آن وقت در مورد اینکه چه کسانی می‌توانند در انتخابات حق رای داشته باشند می‌توان صحبت کرد اگر چه معتقدم باز هم در آن مجمع امکان دخل و تصرف می‌تواند وجود داشته باشد. چیزی که شنیدم این است که بازیکنانی که بالای ۱۰۰ بازی ملی داشته باشند و یا کاپیتان‌های تیم ملی می‌توانند رای بدهند، ولی مسئلع مهم این است که فعلا موارد پر چالش و پراهمیتی که مورد فدراسیون جهانی بود را باید به اساسنامه اضافه می‌کردیم تا بعد‌ها در مورد حق رای به تفصیل بپردازیم.

مسئول حقوقی فدراسیون فوتبال در خصوص کاهش تعداد امضا‌ها از ۱۰ به ۶ برای اعضای مجمع گفت: من در این خصوص چیزی نشنیده ایم، اما اگر ۱۰ امضایی که برای تغییرات اساسنامه به ۶ رسیده باشد اتفاق خوب و نیکویی خواهد بود، چون در واقع انعطاف پذیری اساسنامه را بیشتر خواهد کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *