مهلت ثبت‌نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد

مهلت ثبت‌نام دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرده که بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان در دوره تحصیلی دکتری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستورالعمل اجرایی پذیرش بدون آزمون دوره دکتری دانشگاه شهید بهشتی از بین دانش آموختگان و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد رشته‌هایی که اسامی آن در سایت معاونت آموزشی دانشگاه آمده است برای دوره دکتری بدون آزمون سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ دانشجو می‌پذیرد.

دانش آموختگان و دانشجویان دوره کارشناسی ارشد دانشگاه‌های داخل کشور می‌توانند با رعایت مفاد این دستورالعمل در فراخوان دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی شرکت کنند.

بر این اساس، دانش آموختگان و دانشجویان کلیه موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی کاربردی و مدارک دوره‌های مجازی، نیمه حضوری، غیرحضوری و آموزش محور مجاز به شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه شهید بهشتی نیستند.

همچنین دانش آموختگان و دانشجویان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور مجاز به استفاده از مفاد این دستورالعمل برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون نیستند.

دانش آموختگان متقاضی دوره فوق نباید بیش از ۲ سال از تاریخ دانش آموختگی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی گذشته باشد. حداقل معدل قابل قبول مقطع کارشناسی رشته‌های علوم پایه و فنی مهندسی ۱۵ و رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی و رفتاری ۱۶ است ۱۶ است.

همچنین حداقل معدل قابل قبول مقطع کارشناسی ارشد ۱۷ اعلام شده است و داوطلبان باید حداکثر شهریور سال ۹۹ فارغ التحصیل شوند.

دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد؛ داوطلبان با سنوات بیش از ۵ نیمسال در دوره کارشناسی ارشد، مجاز به شرکت در فراخوان پذیرش بدون آزمون دکتری این دانشگاه هستند، اما نمره مربوطه را کسب نمی‌کنند.

کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه الزامی است. داوطلبان حائز حداقل ۶۰ امتیاز آموزشی، پژوهشی و مصاحبه به ترتیب امتیاز، اولویت بندی می‌شوند.

متقاضیان ثبت نام در دوره دکتری بدون آزمون دانشگاه شهید بهشتی از ۱۷ خرداد تا ۷ تیر ماه سال جاری می‌توانند در این رشته‌ها ثبت نام کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *