نمی‌توانم نفس بکشم…

[ad_1]

نمی‌توانم نفس بکشم...

گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، زينب شريفي؛ جورج فلويد در واپسين لحظات حيات زير زانوانِ بي رحمِ پليس آمريكايي زمزمه كرد:

نمي توانم نفس بكشم …
چه جمله جانسوزي
تمامِ مظلومانِ جهان، از كودكان يمني گرفته تا نوجوانان فلسطيني، آزادگانِ افغاني و يا جنگ زدگان سوري، از عراقيانِ زخم خورده گرفته تا بازماندگانِ شهدايِ جنگ ايران در هشت سال دفاع مقدس و يا بيمارانِ بي دارو پشت دروازه هاي تحريم، سال هاست فرياد زده‌ اند : نمي توانيم نفس بكشيم …

فرياد زده اند و هيچ جنبش آنتيفايي براي آنها در قلبِ رژيم ظالم آمريكا به خروش نيامده است.

مظلوماني كه سال ها دست خالي جنگيدند و جنگيدند، در حالي كه تاريخِ در دست استكبار همواره در حال تحريف آن ها بوده است …
انقلابِ كبير فرانسه را در تاريخ چنان عنوان مي كنند كه انگار حقيقت، كتمان پذير است!

انقلابي كه آغازكننده اصلي آن مردم نبودند و به سلطنت ناپلئون خونخوار و فجايع بسيار منجر شد. سال ١٣٥٧ را از ياد نبرده ايم و تاريخ نيز از ياد نخواهد برد.

 

سالي كه مردمِ شجاع و غيور ايران دربرابر نالايقان پهلوي ايستادند و هيچ جوي خوني همچون ١٧ شهريور آن ها را نتوانست به عقب براند. انقلاب اسلامي ايران يگانه انقلابِ مردمي كه چيزي جز عزت و اقتدار در منطقه با وجود توطئه هاي فراوان براي ايران به ارمغان نياورد.

 

جنگ هشت ساله ايران نه با عراق، بلكه با تمامِ كشورهاي غاصب را نيز از ياد نبرده ايم. افغانستان، كشور خاكستر شده، كشورِ له شده زير پوتين هاي سربازان آمريكايي فراموش نمي شود.

 

داعش و جنايات فجيع اين گروه تروريستي كه به اعتراف سياستمداران آمريكا به دست خود آن ها تاسيس شد، داغي ست بر دل ايزدي ها، سوري ها و بسياري از مظلومين زخم خورده كه سرد نخواهد شد.

و فلسطين …

 

ما تمامِ اين جنايات را ديده و شنيده ايم.

زانوانِ نوكرانِ آمريكا از همان روزهاي غصب سرزمين سرخپوستان بر گلوي تمام ملت هاي مظلوم سنگيني كرده است.

 

بارها ترس، اين مردمانِ رنج ديده را به سكوت و صلحي ننگين سوق داده است. بارها دستشان را مشت كرده و بر قفسه سينه خود كوبيده اند تا كه شايد نفسي بالا بيايد؛ اما تجربه اين را آموخته است كه تنها راه شرافتمندانه زيستن و تنها راه نفس كشيدن، در مبارزه است.

 

هرچند خود فدا شوند، هرچند عزيزان خود را با دستانشان به خاك بسپارند؛ اما اين راه ادامه دارد، و مطالعه تاريخ به ما ثابت كرده است، هرچند شرّ در مدت هاي كوتاهي بر جهان چيره شده است؛ اما پيروزي نهايي با خير بوده و خواهد بود….

و تنها يار و ياور مستضعفين، خدايي است كه به شدت نيز كافي است …

 

ما با ديدن سير تاريخ، امروز به گفته پيشوايمان ايمان آورده ايم كه «آمریکا رو به افول است. این وضعیّتی که آمریکایی‌ها دچارش شدند، عامل بلندمدّت دارد؛ اینها در طول تاریخ وضعیّتی را به وجود آوردند که نتیجه‌اش همین است و به این آسانی‌ها علاج‌شدنی نیست. این سنّت الهی است، اینها محکومند به اینکه ساقط بشوند، محکومند به اینکه افول کنند، زایل بشوند از صحنه‌ قدرت جهانی».

 

زينب شريفي – رشته مهندسي كامپيوتر- دانشگاه فنی شریعتی

انتشار یادداشت‌های دانشجویی به معنای تأیید تمامی محتوای آن توسط «خبرگزاری دانشجو» نیست و صرفاً منعکس کننده نظرات گروه‌ها و فعالین دانشجویی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *