بیش از ۵۵ هزار بسته معیشتی در فارس بین آسیب‌دیدگان کرونا توزیع شد

بیش از ۵۵ هزار بسته معیشتی در فارس بین آسیب‌دیدگان کرونا توزیع شد

[ad_1]

وی در ادامه، به سخنان مقام معظم رهبری در ایام نوروز و بحث شعار سال و تأکید مجدد بر این مسئله در سخنرانی نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: نیرو‌های ما در مجموعه گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری در قرارگاه شهید احمدی‌روشن برنامه‌ریزی‌های خود را در این محور آغاز کرده و سلسله نشست‌هایی با عنوان «جهش» با محوریت پرداختن به موانع تولید با حضور تولیدکنندگان استان برگزار کردند که تاکنون ۸ تولیدکننده بزرگ استان در این نشست‌ها شرکت کرده‌اند.

یوسفی بررسی و تحلیل موانع و چالش‌های پیش‌روی حوزه تولید را از اهداف این نشست‌ها عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به بازخورد‌های مثبتی که از برگزاری این نشست‌ها داشتیم، ایده‌پردازی و تولید برنامه با محوریت جهش تولید ادامه خواهد داشت و در فاز‌های بعدی شامل حضور مسئولان مرتبط با حوزه تولید خواهیم بود.

وی افزود: کاهش حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه‌ها منجر به کاهش سطح اثرگذاری مجموعه ما نشده است؛ به‌عنوان مثال امروز به دلیل حواشی کارخانه قند فسا، بسیج دانشجویی با رئیس قوه قضائیه مکاتبه مستقیم داشته و برای رفع مشکلات کارگران آن اقداماتی را در حال پیگیری هستند.

مسئول بسیج دانشجویی فارس، مطالبه‌گری در حوزه بین‌الملل را از دیگر حرکت‌های مثبتی بسیج دانشجویی فارس عنوان کرد و گفت: یک هسته بین‌المللی را در دانشگاه‌ها تشکیل دادیم که در این هسته‌ها، نشست‌های مختلفی با حضور افراد بین‌المللی نظیر دبیر کمیسیون دانشجویان جهان اسلام برگزار کردیم و نشست‌هایی نیز با حضور چهره‌های دانشگاهی با موضوعات بین‌المللی و مرتبط با گام دوم انقلاب و تسریع گفتمان مقاومت در منطقه را برپا خواهیم کرد.

یوسفی با اشاره به فعالیت‌های جنبشی و سیاسی بسیج دانشجویی اظهار داشت: تاکنون ۲۵ برنامه و نشست مجازی را با موضوعات مختلف با حضور سخنرانان مطرح کشوری از جمله نمایندگان منتخب فارس و تهران برگزار کردیم که بدنه دانشجویی استقبال خوبی از این برنامه‌ها می‌کنند و علی‌رغم اینکه دانشگاه‌ها تعطیل هستند، بازخورد خوبی داشته است.

مسئول بسیج دانشجویی استان فارس در ادامه، از برگزاری انتخابات شورای تبیین مواضع این ناحیه از بسیج خبر داد و گفت: این شورا موضع‌گیری‌ها و جهت‌گیری‌های بسیج دانشجویی را مطرح می‌کند که امسال این انتخابات برای اولین بار در کشور به‌صورت مجازی در فارس برگزار شد.

وی با تأکید بر اینکه کرونا نه تنها تأثیر منفی بر روی فعالیت‌های بسیج دانشجویی نداشته بلکه باعث بروز خلاقیت‌های خوبی نیز شده است، گفت: قبل از کرونا ۷۲ جلسه مطالبه و پرسش و پاسخ با کاندیدای مجلس داشتیم و توانستیم در بحث شفاف‌سازی و انتخاب اصلح در انتخابات مجلس اقدامات خوبی انجام دادیم.

یوسفی در تشریح خدمات جهادی بسجی دانشجویی فارس در مبارزه با کرونا گفت: در ایام کرونا اقدامات جهادی بسیار خوبی انجام دادیم و در گام نخست قرارگاه مرکزی مبارزه با کرونا در بسیج دانشجویی تشکیل شد و حتی قبل از ورود مسئولان، بسیج دانشجویی به‌صورت خودجوش با همکاری دانشجویان پزشکی در دو ورودی استان با برپایی ایستگاه سلامت، کار پایش را انجام می‌دادند که یک هفته بعد دانشگاه علوم پزشکی شیراز به این قضیه ورود کرد.

وی، ضدعفونی معابر توسط ۱۰۰ گروه جهادی در قالب گرو‌ه‌های ۱۵ نفری، راه‌اندازی ۱۰ کارگاه تولید ماسک با تولید ۲۵۰ هزار ماسک تا کنون، و همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شیراز در تولید ۲۰۰ هزار ماسک و تحویل به علوم پزشکی برای توزیع در بیمارستان‌ها، تولید ۳ هزار گان در دو کارگاه متعلق به بسیج دانشجویی، تولید بیش از ۳ هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده، تهیه و تویع ۶ هزار بسته بهداشتی شامل مواد ضدعفونی‌کننده، ماسک و دستکش توسط گروه‌های جهادی را از دیگر فعالیت‌های بسیج دانشجویی در ایام کرونا برشمرد.

یوسفی گفت: در بحث کمک‌های مؤمنانه نیز بسیج دانشجویی در دو سطح ورود کرد که در یک سطح از ظرفیت نهاد‌های مختلفی مثل قرارگاه استانی ستاد اجرایی فرمان امام کمک گرفته و در این راستا ۴۰ هزار بسته معیشتی که هر کدام ارزشی به میزان ۲۵۰ هزار تومان داشت را تهیه و توسط گروه‌های جهادی میان نیازمندان توزیع کرد، و در سطح دوم ۱۵ هزار بسته معیشتی را با کمک خیران در ماه مبارک رمضان تهیه و میان اقشار آسیب‌دیده از شیوع کرونا توزیع شد.

مسئول بسیج دانشجویی فارس همچنین به بخشش حدود ۷۰۰ میلیون تومان اجاره بها با رایزنی بسیج دانشجویی استان در بحص تجاری و مسکونی اشاره کرد و افزود: در بحث پژوهش و فناوری نیز یکسری اقدامات برنامه‌محوری را دنبال کردیم به‌عنوان مثال در ۶ ماه گذشته طرح «شمسا» در دو بخش عمومی و تخصصی اجرا شد که به جمع‌اوری نظام مسائل استان و مواجهه تخصصی با این مسائل اختصاص داشت و محوریت آن نیز با بخش پژوهشی است.

یوسفی با تصریح اینکه برای این کار یکسری هسته‌اهی علمی نیز تشکیل شدند، گفت: همچنین هسته‌های علمی دانشگاه‌ها در بحث پژوهش و فناوری مورد حمایت بسیج دانشجویی قرار می‌گیرد که دو نوع حمایت می‌توانیم از آنان انجام دهیم که شامل هم معرفی به مراکز به تولیدی و هم استفاده دانشجویان علاقه‌مند به کار‌های پژوهشی از امکانات بسیج دانشجویی است.

وی از راه‌اندازی دو مرکز تحقیقاتی دانشجویی با موضوع علوم انسانی و تغذیه خبر داد و گفت: در بحث مسائل پژوهشی و علمی در حوزه کرونا جلسات تخصصی را به‌صورت مجازی برگزار کردیم که تقریباً به نوعی در کشور منحصر به فرد بود علاوه بر این‌ها از موضوع فرهنگ در ایام شیوع کرونا نیز غافل نبودیم، زیرا فرصت‌های زیاد فرهنگی این ایام پیش‌روی جامعه ما قرار داد تا خرده فرهنگ‌ها را اصلاح کنیم.

مسئول بسیج دانشجویی فارس تأکید کرد: علاوه بر این‌ها در حوزه پژوهشی در بحث کرونا، پژوهش مفصلی انجام شد که اثرات کرونا در حوزه‌های مختلف فارس را ارائه می‌دهد.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مدیریت کار تربیتی، مدیریت رشد و کادرسازی ماست که تقریباً در همه دانشگاه‌ها فعال است و فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد، گفت: یکی از برنامه‌های خاصی که در این مدیریت دنبال می‌شود بحث برگزاری دوره‌های طرح ولایت است که تاکنون یک هزار و ۴۵۰ نفر از دانشجویان فارس در این دوره ثبت‌نام کرده‌اند و فرایند مصاحبه آنان در حال انجام است.

یوسفی همچنین راه‌اندازی مدرسه تشکیلاتی با عنوان «مکتب» با رویکرد تقویت کار تشکیلاتی در دانشگاه‌ها را از دیگر فعالیت‌های بسجی دانشجویی فارس در سال گذشته تا کنون معرفی کرد و گفت: ۷۰ نفر از دانشجویان در این مدرسه در حال فعالیت هستند و ۱۵ مدرسه نیز در سال جاری در نظر گرفتیم که همه شاخص‌های تشکیلات قوی را در آن اجرا می‌کنند.

مسئول بسیج دانشجویی فارس به مدل بومی‌سازی دانشگاهی صالحین بسیج اشاره کرد و افزود: در حوزه فرهنگ‌سازی هم از نمایندگان استان درخواست کردیم تا قانون تسهیل ازدواج جوانان را احیا کنند که آنان نیز در اولین گام خود این کار را انجام دادند.

وی در تشریح فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی این ناحیه از بسیج گفت: برگزاری جشنواره قرآنی ترنم وحی یکی از فعالیت‌هایی است که هر ساله توسط بسیج دانشجویی برگزار می‌شود که تاکنون مرحله مقدماتی آن برگزار شده و طی روز‌های آتی شاهد برگزاری مرحله استانی آن خواهیم بود.

یوسفی، برپایی جشنواره هنری ققنوس، جشنواره نشریات دانشجویی، مسابقات هنری با موضوعات شعار سال، مسابقه کاتبان وحی شامل آموزش خوشنویسی و کتابت آیات وحی، برپایی ۱۵ عنوان برنامه مرتبط با هفته معلم را از دیگر فعالیت‌های بسیج دانشجویی برشمرد.

مسئول بسیج دانشجویی فارس همچنین از راه‌اندازی ۲۰ حسینیه مجازی در ایام کرونا در دانشگاه‌های استان خبر داد و گفت: هیئت‌های دانشجویی که هر هفته برنامه‌های خود را برگزار می‌کردند در ایام کرونا برنامه‌های خود را در فضای مجازی دنبال کردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *