وزیر خارجه آلمان راهی سرزمین‌های اشغالی می‌شود

وزیر خارجه آلمان راهی سرزمین‌های اشغالی می‌شود

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان روز چهارشنبه برای بررسی مسأله الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی به اسرائیل سفر می‌کند.

به نوشته روزنامه صهیونیستی هاآرتص، ماس در این سفر با «گابی اشکنازی» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی دیدار کرده و به او درباره طرح الحاق بخش هایی از کرانه باختری به سرزمین های اشغالی هشدار خواهد داد.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه آلمان برای صهیونیست‌ها تشریح خواهد کرد که طرح یکجانبه اسرائیل برای الحاق کرانه باختری آلمان را مجبور می کند که از بین ائتلاف با اسرائیل و پایبندی به قوانین بین المللی و ارزش های اتحادیه اروپا یکی را انتخاب کند و در چنین حالتی نتیجه به ضرر اسرائیل خواهد بود.

پیش از این نیکلای ملادینوف هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در امور صلح خاورمیانه گفت که الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های اشغالی توسط اسرائیل نقض خطرناک قوانین بین المللی است و زمینه برای از سرگیری مذاکرات بین دو طرف را از بین خواهد برد.

طرح رژیم تل آویو برای الحاق بخش‌های بزرگی از کرانه باختری رود اردن با تنش‌های زیادی روبرو بوده است. این اقدام به مخالفت و محکومیت‌های گسترده بین‌المللی مواجه شده و چشم انداز راهکار تشکیل دو دولت برای حل و فصل مناقشه فلسطین و اسرائیل را با چالش‌های جدی روبرو کرده است.

فلسطینی‌ها با حمایت گسترده بین‌المللی به دنبال آن هستند که کل کرانه باختری رود اردن بخشی از کشور مستقل فلسطینی باشد. فلسطینی‌ها تهدید کرده‌اند که توافقنامه‌های صلح و سازش فعلی را لغو خواهند کرد اگر نتانیاهو بخواهد طرح الحاق کرانه باختری را دنبال و اجرا کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *