بند فسخ قرارداد ویلموتس تحقیرآمیز است/ قطعا پرسپولیس قهرمان خواهد شد

بند فسخ قرارداد ویلموتس تحقیرآمیز است/ قطعا پرسپولیس قهرمان خواهد شد

[ad_1]

تا به حال قراردادی مثل قرارداد ویلموتس نداشتیم

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری دانشجو، مجید جلالی سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان درخصوص منتشر شدن جزئیات قرارداد مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال کشورمان اظهار داشت: باید فکر بهتری انجام بدهیم. شاید مجبور باشیم برای چند سال آینده دوباره از مربی خارجی برای تیم ملی استفاده کنیم.

باور عمومی جامعه نسبت به مربیان داخلی را از بین برده‌ایم

او درمورد اینکه چرا باید برای آوردن مربی خارجی مجبور باشیم، تصریح کرد: به خاطر اینکه در این سال‌ها تبلیغات زیادی کردیم و باور عمومی جامعه نسبت به مربیان داخلی را از بین برده‌ایم، شاید اکنون و پس از این تبلیغات، کسی مربی داخلی را نپذیرد. همین موج‌های منفی، اجازه کار کردن به مربی داخلی را نمی‌دهد. به خاطر اقداماتی که در گذشته اتفاق افتاده است، حالا مجبوریم چنین تاوانی بدهیم. انگار این کار، به صورت تنظیم شده و از پیش تعیین شده صورت گرفته است. همه مربیان داخلی را بی‌هویت کرده‌ایم و مربیانی را از خارج آوردیم که اصلا در دنیا سطح بالایی ندارند

تا به حال قراردادی مثل قرارداد ویلموتس نداشتیم

جلالی درمورد قرارداد ویلموتس گفت: من در جریان جزئیات این قرارداد نیستم، اما تا به حال چنین قراردادی نداشتیم و نبستیم. گاهی در قرارداد ما گنجانده می‌شود که اگر مشکلی داشته باشیم، خود فدراسیون باید آن را برطرف کند و حق اعتراض به مجامع دیگر را نداریم.

بند فسخ قرارداد ویلموتس خیلی تحقیرآمیز است

کارشناس فوتبال کشورمان در مورد بند جنجالی فسخ قرارداد ویلموتس تصریح کرد: شاید هدف از این بند، متقاعد کردن طرف مقابل برای آمدن به ایران بوده است. البته که این بند، خیلی تحقیرآمیز است. وقتی به چنین مسائلی پی می‌بریم، اصلا خوشحال کننده نیست. تصور می‌کنم از همین امروز باید کاری کنیم تا در ۱۰ سال آینده مربیان خودمان را تربیت کنیم چرا که مربیان جوان خوبی در ایران داریم.

مگر داوران خارجی در شهرآورد تهران اشتباه نمی‌کردند؟

او با اشاره به اینکه تا همین چند سال پیش داور شهرآورد تهران را از خارج می‌آوردند، ادامه داد: همان داوران خارجی، اشتباهات زیادی داشتند. سپس از داوران ایرانی استفاده کردیم و اوضاع خیلی بهتر شد. مربیان ایرانی هم اگر تا به حال پیشرفت داشته اند، به خاطر خودشان بوده است. به عنوان مثال در ژاپن “کیسوکه هوندا“، بازیکن سابق تیم ملی این کشور، به فدراسیون فوتبال ویتنام پیشنهاد داده شده است تا او سرمربی تیم ملی ویتنام شود و هزینه‌اش را هم ژاپنی‌ها بپردازند. باید ببینیم دلیل ژاپنی‌ها چیست. فقط برای اینکه در آینده چنین نیرویی داشته باشد. چرا ژاپنی‌ها چندین سال است که مربی خارجی نمی‌آوردند؟ مگر سابقه فوتبال ژاپن بیشتر از ما است؟

غرامت می‌دهیم چون مربی داخلی نساختیم

جلالی افزود: مدیران ما باید متوجه باشند، که نیروی انسانی، بخش مهمی است. همه غرامت‌هایی که می‌دهیم، به خاطر این است که مربی نساختیم. اگر هم ساختیم، او را بی‌هویت کردیم و پشتیبانی‌اش نکردیم. چندین سال قبل یک شخص اسرائیلی را به عنوان سرمربی چلسی قرار دادند. همه از او حمایت کردند تا تیمش قهرمان اروپا شود. فقط برای اینکه بعد‌ها بگویند، مربی ما بود که قهرمان اروپا شد. در حالی که مربیان ایرانی را یکی پس از دیگری از گردونه خارج کردیم و حالا مجبوریم معمولی‌ترین مربیان خارجی را بیاوریم و همین که چون خارجی هستند، مردم نیز آن‌ها را می‌پذیرند. 

بهترین کار این است که تمام بازی‌ها به صورت متمرکز در تهران برگزار شود

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر سیرجان درخصوص ازسرگیری رقابت‌های لیگ نوزدهم گفت: استنباط من این است که بازی‌ها قطعا آغاز می‌شود. ما هم باید همکاری کنیم. برای برگزاری بازی‌ها نیز پیشنهاد‌ دارم. برخی از شهر‌ها مثل مشهد و اهواز شرایط قرمزی دارند. بهترین کار این است که تمام بازی‌ها به صورت متمرکز در تهران برگزار شود. البته من شنیدم که تصمیم دارند بازی‌ها را در ۳ شهر تبریز، اصفهان و تهران برگزار کنند، اما اگر همه بازی‌ها را در تهران برگزار کنیم، تنها مشکل باقی مانده، تعداد استادیوم‌ها خواهد بود.

۶۵ درصد بازیکنان لیگ برتری، ساکن تهران هستند

او با ارائه پیشنهادی مبنی بر برگزاری بازی‌های لیگ نوزدهم به صورت متمرکز در تهران گفت: می‌شود در ۲ روز متوالی بازی‌ها را برگزار کرد. تهران ۵ ورزشگاه دارد که امکان برگزاری بازی‌ها در آن‌ها وجود دارد. شاید بشود از ورزشگاه قم نیز استفاده کرد. حتی ورزشگاه صباشهر هم قابل استفاده است. اعتقاد دارم اگر بازی‌ها در تهران باشد و هر ۳ روز بازی برگزار شود، خیلی سریع‌تر بازی‌ها به اتمام می‌رسد. همچنین برای سلامتی بازیکنان و تیم‌ها مفید‌تر است چرا که دیگر مسافرت و سوار هواپیما شدن وجود ندارد و هتل تیم‌ها و محل استقرارشان، تغییر نمی‌کند. تا جایی که من می‌دانم، ۶۵ درصد بازیکنان لیگ برتری، ساکن تهران هستند. پیشنهاد من به نفع همه است چرا که از لحاظ بودجه نیز برای تیم‌ها بهتر خواهد بود.

ورزشگاه‌های زیادی برای میزبانی بازی‌های‌ لیگ برتر در تهران وجود دارد

جلالی گفت: در تهران ورزشگاه آزادی، تختی، دستگردی، شهرقدس و شریعتی کرج را داریم و می‌توانیم از ورزشگاه قم هم استفاده کرد. حتی در اسلامشهر هم می‌شود بازی‌ها را برگزار کرد. اگر هم کمبودی در این ورزشگاه‌ها وجود دارد، می‌شود از این زمان باقی‌مانده استفاده کرد. این موضوع در سازمان لیگ مطرح شده است و سهیل مهدی، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ به ما پیشنهاد داد که بازی‌های گل‌گهر در تهران برگزار شود. اگر این طرح به اختیار تیم‌ها باشد، شاید عملی نشود. اما فکر می‌کنم اگر سازمان لیگ چنین کاری را انجام دهد، به نفع همه خواهد بود.

چندین مرحله تست کرونا انجام دادیم

سرمربی تیم فوتبال گل‌گهر درمورد تست‌ها مثبت کرونای اعلام شده از این تیم، گفت: ۱۵ و ۳۱ اردیبهشت از بازیکنان تست گرفتیم. اما هر ۲ تست، فقط تست خون بود. هر ۲ تست هم منفی اعلام شد. سپس پزشک تیم روز اول خرداد به من اعلام کرد که طبق پروتکل‌ها باید تست PCR هم بگیریم. پس از این تست، چند نمونه مثبت در تیم ما اعلام شد. به همراه مدیرعامل باشگاه نزد مهرزاد خلیلیان، سرپرست فدراسیون پزشکی‌ ورزشی رفتیم و شرح تست‌گیری خود را ارائه دادیم. او به ما پیشنهاد کرد که در یک آزمایشگاه دیگر، تست دیگری بدهیم. این کار را کردیم و جواب همه تست‌ها منفی اعلام شد. اما طبق نظر خلیلیان، پس از منفی شدن تست‌ها، ۲ روز بعد، یک مرحله تست‌گیری دیگر را انجام دادیم. این کار را هم کردیم و تست‌ها بازهم منفی اعلام شد و بعد از آن تمرینات‌مان را آغاز کردیم. بازیکنانی هم که تست اولیه‌شان مثبت اعلام شده بود، ۱۰ روزی را از ما جدا بودند و یک هفته تمرینات‌مان را تعطیل کردیم.

از روز اول باید یک آزمایشگاه واحد برای تمام تیم‌ها مشخص می‌شد

او گفت: حالا با تجربه‌تر شدیم و در تمرینات پزشک‌مان بچه‌ها را راهنمایی می‌کند. اغلب بچه‌ها هم پروتکل‌ها را رعایت می‌کنند، اما کرونا همیشه وجود دارد. هر چند که اعتقاد دارم فدراسیون فوتبال و پزشکی ‌ورزشی از روز اول باید یک آزمایشگاه واحد را برای تیم‌ها مشخص می‌کردند و جواب تست‌ها هم به فدراسیون پزشکی ارسال می‌شد. با این روش فدراسیون پزشکی متوجه می‌شد که همه تست داده‌اند و جواب‌ها هم پیش خودش بود.

جلالی درخصوص جایگاه نهایی گل‌گهر در پایان لیگ نوزدهم گفت: می‌توانیم بین جایگاه نهم تا دوازدهم قرار بگیریم.

قطعا پرسپولیس قهرمان خواهد شد

او درمورد قهرمان لیگ هم خاطرنشان کرد: قطعا پرسپولیس قهرمان خواهد شد. تنها ۹ بازی باقی مانده است و ۱۰ امتیاز اختلاف وجود دارد. جبران کردن ۵ امتیاز هم کار دشواری در ۹ بازی است و اگر هر هفته هم یک امتیاز جبران شود، کار سختی برای رقبا خواهد بود. به نظرم پرسپولیس با ۹۹ درصد، شانس اول قهرمانی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *