ثبت ۶۰ اختراع بین‌المللی توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری البرز

ثبت ۶۰ اختراع بین‌المللی توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری البرز

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل ازپارک علم و فناوری البرز، بیژن نصیری اعظم مدیرعامل موسسه نوفن حامی البرز با اعلام این خبر گفت: این شرکت در حوزه مالکیت فکری شامل ثبت اختراع، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری در سطح ملی و بین‌المللی فعالیت می‌کند.

وی گفت:خدماتی که توسط این شرکت ارائه می‌شود علاوه بر موارد فوق شامل تبادل فناوری، شناسایی نیاز‌های شرکت‌های دانش‌بنیان و پیدا کردن شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور‌هایی است که می‌توانند این نیاز‌ها را برطرف کنند و در نهایت ایجاد ارتباط بین طرفین فناوری می‌باشد.

نصیری اعظم افزود: این شرکت جهت ارائه خدمات به شرکت‌های دانش بنیان کارگزار صندوق نوآوری و شکوفایی است که شرکت‌های متقاضی می‌توانند با مراجعه به سامانه غزال نیاز مربوطه خود را انتخاب کنند و این شرکت به عنوان کارگزار خدمت، این نیاز را تامین می. کند.

وی افزود: حدود ۷۵ تا ۹۰ درصد این خدمات توسط صندوق نوآوری به صورت حمایتی و بلاعوض به شرکت‌های دانش بنیان عرضه می‌شود و مبلغ این کمک‌ها در برخی موارد به حدود دویست میلیون تومان نیز می‌رسد.

نصیری با اشاره به اینکه شرکت نوفن حامی البرز تاکنون شصت اختراع در معاهده ثبت اختراع ثبت کرده و درخصوص ثبت اختراع از جست و جوی دانش پیشین که نشان دهنده جدید بودن اختراع هست خدمت ارائه میدهد، افزود: همچنین در حوزه ثبت مدارک اظهارنامه و رساندن آن به گرنت (گواهی ثبت اختراع) کمک‌های فراوانی به شرکت.‌های دانش‌بنیان کرده است.

وی گفت: یکی دیگر از خدمات این شرکت خدمات مربوط به نقض دارایی فکری است واگر شرکتی مدعی نقض ایده یا علامت تجاری یا اختراعی توسط شرکتی دیگر است و یا حتی خود آن شرکت مورد شکایت قرار گرفته می‌تواند از وکلای حاضر در شرکت که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کنند استفاده کرده و از مشاوره یا خدمت مربوطه بهره‌مند شود.

مدیرعامل موسسه نوفن حامی البرز با اشاره به اینکه بحث آموزش از دیگر مباحثی است که این شرکت به صورت تخصصی دنبال می‌کند گفت: این شرکت هم آموزش حضوری و هم آموزش مجازی را در رابطه با حقوق مالکیت فکری و معاهده‌های بین المللی به داوطلبان ارائه می‌دهد. یکی از دوره‌های آموزش مجازی این شرکت هم در حال حاضر با همکاری پارک علم و فناوری البرز در حال اجراست و داوطلبان پس از بهره مندی از ویدیو‌های از پیش تهیه شده می‌توانند در جلسه پرسش و پاسخ نیز شرکت کرده تا دوره را به اتمام برسانند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *