captcha

ارتش رژیم صهیونیستی با الحاق کرانه باختری مخالف است

[ad_1]

معاون سابق رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی مطرح کرد؛

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، به نقل از شبکه خبری المیادین، یائیر گولن، معاون سابق رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی و عضو حزب مرتس در کنست گفت: اگر امروز غور اردن را به اراضی خود ملحق کردیم این یعنی ۳۰ درصد از اراضی یهودا و سامره و ۶۰ درصد از اراضی غیرمسکونی. آیا شما فکر می‌کنید فلسطینی‌ها سکوت می‌کنند؟ روز بعدی انتفاضه سوم رخ خواهد داد.

وی تأکید کرد: بیشتر اعضای ارتش با الحاق مخالفند. می‌توانم بگویم که تعداد مسئولان سابقی که در ارتش، موساد و شاباک با الحاق موافقند به اندازه انگشتان یک دست هستند.

گولن گفت: کسانی که حفاظت از مرز‌ها با اردن را برعهده دارند اردنی هستند و تعدادشان بیشتر از اسرائیلی‌ها است.

وی گفت که محل استقرار نیرو‌های اردنی و نیرو‌های اسرائیلی را می‌داند.

این مسئول گفت: تیمی که الحاق را برعهده دارند خواهان تخریب روابطمان با اردن هستند. چرا ما روابط را با اردنی‌ها تخریب می‌کنیم این به نفع آن‌هاست. ما باید روابط با اردن را توسعه دهیم نه اینکه در آن کارشکنی کنیم.

پیش از این رسانه‌های اسرائیلی به نقل از منبعی در حزب لیکود اعلام کردند در صورتی که لازم باشد کشور فلسطین به رسمیت شناخته شود، بعید است طرح الحاق اجرایی شود.

به گفته این رسانه‌ها، مقامات رژیم صهیونیستی درحال بررسی راهکار میانه‌ای هستند به این صورت که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علنا پایبندی خود را به معامله قرن اعلام کند.

این رسانه‌ها می‌گویند صحبت در کنست و دولت درباره تشکیل یک کشور فلسطینی نیست بلکه تنها درباره اعمال حاکمیت اسرائیل است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *