جنتلمن‌هایی که ماسک می‌دزدند

جنتلمن‌هایی که ماسک می‌دزدند

[ad_1]

گزارشی از دزدی و راهزنی کشورهای غربی از همدیگر در بحران کرونا؛

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، وقتی دم خروس غربی ها بیرون می زند و جنتلمن های غربی که دم از حقوق بشر، آزادی، جهان امن و فرهنگ و مدیریت جهانی می زنند امروزه درپی فراگیری ویروس کرونا همگی خوی وحشی گری و غارت و چپاولی که سال ها پشت نقاب لبخند و دیپلماسی پنهان کرده بودند را علنی کرده و به جهانیان نشان دادند.

دزدی و غارت محموله کالاهای بهداشتی و درمانی مشورهای همسایه، دوست و یا کشورهای فقیر آفریقایی امروز به اقدامی عادی و فراگیر در اروپا تبدیل شده است، دولت هایی که با دزدی از همسایگان سعی دارند بحران درونی خود را حل کنند، بحرانی که پرده از جنایت کشورهای غربی در حق همدیگر را نشان داد.

نمونه ای از این راهزنی ها و دزدی های مدرن در ادامه آمده است:

دزدی آمریکا از آلمان
به گزارش فایننشال تایمز، محموله ای از ماسک ها که توسط آلمان به چین سفارش داده شده بود از مسیر منحرف و به تایلند رفته و از آنجا به آمریکا منتقل شده است. در همین راستا آندریاس گایزل، رئیس کل امور امنیتی و پلیس برلین گفت: اقدام آمریکا در دست اندازی به ماسک‌های سفارش داده شده آلمان در چین نشانه دزدی دریایی است. این در حالی است که روز قبل تر از آن نیز یک مقام فرانسوی اعلام کرده بود آمریکا محموله هوایی ماسک‌هایی را که قرار بود به فرانسه ارسال شود، در باند فرودگاه خریداری کرد.

همزمان برخی ایالت‌های آمریکا محموله‌هایی را دریافت کرده‌اند که حاوی اقلام پزشکی تاریخ مصرف گذشته هستند. در همین راستا خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت که برخی ایالت‌ها و شهرهای آمریکا که محموله‌های حاوی ماسک، دستکش، دستگاه‌های تنفس مصنوعی و دیگر اقلام مورد نیاز را برای مقابله با شیوع کرونا دریافت کرده‌اند با شرایط غیرمنتظره‌ای مواجه شده‌اند و اقلامی که دریافت کرده‌اند قابل استفاده نیست.بر این اساس حدود شش هزار ماسک ارسالی به ایالت آلاباما پوسیده و تاریخ انقضای آن‌ها مربوط به سال ۲۰۱۰ بود. بیش از ۱۵۰ دستگاه تنفس مصنوعی ارسالی به شهر لس آنجلس نیز دچار شکستگی بود و باید تعمیر می‌شد.

دزدی لهستان از نروژ
پایگاه اطلاعاتی “the local” می‌نویسد، کشور لهستان مانع از  صدور هزاران بطری ژل ضدعفونی‌کننده به نروژ شده است. شرکت نروژی “Norenco” از طریق سرمایه‌گذاری مشترک محلی خود کارخانه وسایل بهداشتی در کشور لهستان تأسیس کرده است و اقلام بهداشتی مورد نیاز کشور نروژ از طریق این کارخانه تأمین می‌شود.

حال دولت لهستان مانع صدور اقلام بهداشتی به کشور نروژ شده است؛ دولت این کشور خواستار آن است که این شرکت به‌عوض، این محصول را برای استفاده در بیمارستان‌های لهستان ارسال کند.

دزدی ایتالیا از تونس
محمد المسیلینی، وزیر تجارت تونس در مصاحبه‌ای با شبکه ماهواره‌ای الحوار التونسی با اشاره به این مساله آن را شبیه به سرقت محموله کمک‌های پزشکی چین به ایتالیا از سوی جمهوری چک دانست و گفت: تمامی کشورهای اروپایی این روزها دچار حالت عصبی و هیستیری شده و همگی از ترس این ویروس تجهیزات را به سرقت می‌برند و اتحادیه اروپا دیگر اتحادیه اروپا نمی‌شود.

قیس سعید، رئیس جمهوری تونس روز دوشنبه به ارتش این کشور دستور داد با استقرار در خیابان‌ها، مردم را به رعایت تعطیلی‌های مربوط به ویروس کرونا مجبور کنند.

دزدی چک از ایتالیا
جمهوری چک محموله کمک‌های ارسالی از چین به ایتالیا را مصادره کرد این کمک‌ها در راستای مقابله با شیوع کرونا بود که شامل ۱۰۰ هزار ماسک پزشکی و دستگاه‌های تنفسی بود.

پراگ بعدا در توجیه این اقدام گفت، پلیس محموله را مصادره کرد زیرا مربوط به فروش غیرقانونی بود.

یک روزنامه نگار ایتالیایی در این زمینه گفته است، وحدت بین اعضای اتحادیه اروپا “خیال محض” است.

روزنامه la Repubblica چاپ ایتالیا نوشت، دو کشور چک و آلمان محموله‌ای عظیم در حدود ۱۲۰ هزار تا ۶۸۰ هزار ماسک و هزاران دستگاه تنفس مصنوعی را از بین کمک‌های ارائه شده چین به ایتالیا به سرقت بردند.

این روزنامه می‌افزاید، سرقت در جریان عبور محموله حامل کمک‌ها در بین دو کشور و قبل از رسیدن به رم انجام گرفت.

دزدی فرانسه از ایتالیا و اسپانیا و سوئد
رسانه‌های فرانسوی گزارش داده‌اند دولت این کشور به دنبال شیوع کرونا و کمبود ماسک دستور داده همه ماسک‌های موجود در خاک این کشور(حتی آنهایی که توسط کشورهای دیگر خریداری شده و دیگر متعلق به فرانسه نیست) به تملک دولت درآید. این دستور بهانه‌ای برای تملک ماسک‌های ارسالی برای ایتالیا و اسپانیا شده است که وضعیتی بدتر از فرانسه دارند. بر اساس این گزارش دولت فرانسه ۴میلیون ماسک اهدایی سوئد به ایتالیا و اسپانیا را نیز هنگام عبور از شهر لیون تملک کرده است. البته فرانسه پس از اعتراض‌های شدید سوئد پذیرفته فقط نیمی از این ماسک‌ها را به ایتالیا و اسپانیا پس دهد.

دزدی آمریکا از فرانسه
شبکه خبری المیادین نیز به نقل از «منابع آگاه فرانسوی» گزارش داده آمریکایی‌ها ماسک‌های سفارش شده از سوی فرانسه را از فرودگاه‌های چین به سرقت می‌برند. چند مقام‌ دولتی محلی در فرانسه گفته‌اند آمریکایی‌ها برخی از محموله‌های ماسک را که قرار بود در فرودگاه‌های چین به ویژه شانگهای به مقصد فرانسه بارگیری شود، با پرداخت نقدی دلار برای خود کرده‌اند، اقدامی که خشم فرانسوی‌ها را برانگیخته است.

به گفته رسانه‌های فرانسه بازرگانان آمریکایی ماسک‌های چینی سفارش فرانسه را روی باند فرودگاه و پیش از بارگیری به ۳ تا ۴ برابر قیمت خریده‌ و در نهایت هواپیماهای حامل ماسک‌های سفارش فرانسه نیز فرمان را کج کرده و به سمت آمریکا رفته‌اند! امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه که به دلیل کوتاهی در تهیه ماسک مورد نیاز کشور تحت فشار قرار دارد هفته گذشته وعده داده بود که تا پایان سال جاری میلادی فرانسه «به طور کامل» در زمینه تولید ماسک به خودکفایی می‌رسد. با این حال دولت فرانسه برای تأمین نیاز فوری خود به تولیدکنندگان داخلی و خارجی سفارش یک میلیارد ماسک داده است.آمریکا نیز که با تأخیر اقدامات پیشگیرانه کرونا را آغاز کرده به شدت در جست وجوی است.

منبع: خبرنامه دانشجویان ایران

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *