اساتید و نخبگان ایرانی: مردم آمریکا «جنبش نفس» را وسیله‌ تغییر حاکمان آمریکا قرار دهند

مردم آمریکا «جنبش نفس» را وسیله‌ تغییر حاکمان آمریکا قرار دهند

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، نامه استادان و نخبگان ایران به مردم آمریکا امروز طی مراسمی رونمایی شد.

استادان و نخبگان ایران در بخشی از این نامه تاکید کرده‌اند: جنبش استادی ایران به نیابت از ملت شریف ایران ضمن حمایت از «جنبش اجتماعی نفس» در آمریکا و با احترام به تمامیت ارضی سرزمین همه اقوام، نژاد‌ها و زبان‌ها در ایالات متحده آمریکا توصیه موکد دارد که جنبش نفس را وسیله‌ای برای تغییر حاکمان زرسالار و سرشت پلید سیاست و دولت آمریکا قرار داده و بیش از این اجازه ندهید دولتمردانی به نام ملت این سرزمین بزرگ موجب بی آبرویی جهانی شوند.

ترجمه فارسی این نامه به شرح زیر است:

«حضور مردم ستم دیده‌ی ایالات متحده آمریکا

سلام علیکم
با دلی دردمند و رنجور صدای دادخواهی شما مردمان ستم کشیده ایالات مختلف آمریکا را مقابل نظام استبدادی سرمایه داری آمریکا شنیدیم، ایرانیان شنیدند آنچه را که دیکتاتور در تماسش به فرمانداران ایالت‌ها فرمان داد؛ آنگاه که فرمان داد تا گارد سرکوب ملی، شما مردم جویای کرامت و تشنگان عدالت و معترضان به نظام خشن سرمایه داری شلیک کنند!

مردم آمریکا! با حنجره‌ای بغض آلود و چشمانی اشکبار دیدیم که چگونه ماشین سرکوبگر سرمایه داری نقاب دموکراسی را کنار نهاد و برادر فلوید ثانیه به ثانیه و دقیقه به دقیقه و تا هفت دقیقه حق نفس را مطالبه کرده و آنها، اما این حق حیات را از این مقتول مظلوم مضایقه می‌کردند.

اینک، اما با غیرت توآمان برادران سیاه و سفید و همه نژاد‌ها در تمامی ایالت‌ها، شاهد جنبش بزرگ اجتماعی نفس هستیم؛ جنبشی فراگیر و عمیق که ابتدایی‌ترین نیاز هر موجود زنده برای ادامه حیاتش را دنبال می‌کند! «حق نفس کشیدن»، «حق حیات»، «حق زنده ماندن» چیزی که پلیس آمریکا از جورج فلوید‌ها و همان جنبش نود و نه درصدی دریغ می‌کند.

آری!‌ای کاش این مرز‌های مصنوعی نمی‌بود؛ آنگاه ملاحظه می‌کردید ما با توصیه قرآن کریم، این آخرین کتاب آسمانی در کنار شما مردم ستمدیده آمریکا و دوشا دوش سفید و سیاه برای مهارکردن زرسالاران، مبارزه‌ای طولانی را برای نجات بشریت گرفتار آمده در چنگال اهریمنان آغاز می‌کردیم، آری! جای بسی تاسف است که بشرقرن بیست و یکمی نیز برای «نفس» مبارزه کند و اسفناک‌تر این که برای رسیدن به این حق طبیعی، با گلوله‌های ارتش آمریکا کشته شود؟ اما این یک واقعیت است؛ واقعیت تلخی که مردم آمریکا باید آن را بپذیرند و برای تغییر سرنوشت خود مبارزه کنند.

ملت مظلوم آمریکا! درست است که به شما سخت می‌گذرد؛ شما صحنه جانکاه و دلخراش جان کندن هم میهن خود را دیدید، اما بدانید که میلیون‌ها انسان در سراسر جهان برای نفس کشیدن و رها کردن گردن خویش از زیر پای نظامیان آمریکایی سال هااست که تلاش می‌کنند و چه بسیارشان در این راه سرو جان باخته اند، اما هیج خبرنگاری آن صحنه‌های دهشتناک را به جهانیان مخابره و منعکس نکرد!

اگر گلوی «جرج فلوید» هفت دقیقه زیر زانوی پلیس آمریکا تحت فشار قرار گرفت و نفسش ایستاد، امروز، اما بیش، از هفتاد سال است که حنجره میلیون‌ها مرد و زن فلسطینی زیر چکمه‌های صهیونیست‌های مورد حمایت دولت آمریکا قرار گرفته و همه روزه تعدادی از آن‌ها از ادامه حیات مادی خود محروم می‌شوند.

درست است که شما عزادار هم وطنان خود در روز‌های اخیر هستید و آنگاه که پلیس نژاد پرست با ماشین سازمانی خود جمعیت معترض را زیر می‌گرفت ما به یاد شما غمگین و عزاداریم، اما شهروندان با غیرت آمریکایی باید چشم خویش را بر این واقعیت تلخ باز کنند که امروز هیچ نقطه‌ای در جهان نیست که انسانی زیر زانوی فشار دولت آمریکا از حق حیات محروم نشده باشد.

آنچه امروز ترامپ در خبابان‌های آمریکا با شهروندانش می‌کند، گوشه‌ای ناچیز از رفتار دولتمردان این کشور است که طی سال‌های متمادی به اسم دولت آمریکا بر مردم جهان روا داشته است.

امروز بیش از ۱۷ سال است که مردم مظلوم عراق و افغانستان در سایه چکمه‌های ارتش آمریکا و تروریست‌های پرورش یافته دولت آمریکا استخوان هایشان خرد شده و از حق طبیعی حیات محروم هستند.

امروز بیش از هفت سال است که صدای شکسته شدن استخوان‌های گردن میلیون‌ها زن و مرد، پیر و جوان سوری زیر پای داعشیان ساخت دولت آمریکا به گوش می‌رسد و کسی صدای له شدن آن‌ها را نمی‌شنود.

جنبش استادی ایران به نیابت از ملت شریف ایران که خود از بزرگترین قربانیان زانوی خشن دولت آمریکا بوده و بخش زیادی از آن‌ها به دلیل تحریم‌های ظالمانه دولت شما از حق حیات و دریافت دارو برخوردار نیستند؛ ضمن حمایت از «جنبش اجتماعی نفس» در آمریکا مطالبه گر حق همه مردم جهان برای نفس کشیدن و رهایی زمین از سیطره استکبار جهانی است و با احترام به تمامیت ارضی سرزمین همه اقوام، نژاد‌ها و زبان‌ها در ایالات متحده آمریکا توصیه موکد دارد که جنبش نفس را وسیله‌ای برای تغییر حاکمان زرسالار و سرشت پلید سیاست و دولت آمریکا قرار داده و بیش از این اجازه ندهید دولتمردانی به نام ملت این سرزمین بزرگ موجب بی آبرویی جهانی شوند. چراکه تغییر و دگرگونی در سرشت دولت‌های ستمگر حتمی و اجتناب ناپذیر است، اما وقوعش از درون و به دست ملت آمریکا، نو…

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *