ترامپ، رئیس «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» را منصوب کرد

ترامپ، رئیس «صدای آمریکا» و «رادیو فردا» را منصوب کرد

[ad_1]

به گزارش گروه دیگر رسانه های خبرگزاری دانشجو، «آژانس رسانه‌های جهانی آمریکا» نهادی است که رادیو تلویزیون‌های مختلف دولت آمریکا را در سراسر دنیا تحت پوشش دارد و سالانه چندصد میلیون دلار بودجه برای این رسانه‌ها هزینه می‌کند. مایکل پک پیش از این نیز در نهادهای مختلف رسانه‌ای ایالات متحده مسئولیت داشت از جمله در «شرکت مخابره عمومی» که به بیش از ۴۰۰ شبکه رادیو تلویزیون محلی در آمریکا بودجه می‌دهد، همچنین «ورلد نت» که تلویزیون‌های جهانی آمریکا را مدیریت می‌کرد و اکنون بخشی از «صدای آمریکا» شده است.

او دو سال پیش نیز برای ریاست «آژانس رسانه‌های جهانی آمریکا» پیشنهاد شد که به دلیل پرونده فساد مالی در کنگره آمریکا از این پست بازماند. اگرچه پرونده فوق هنوز باز است اما گویا ضعف مفرط در مدیریت صدای آمریکا که اخیرا هم از سوی کاخ سفید و هم برایان هوک (مسئول سیاست ایران در وزارت امور خارجه آمریکا) مورد انتقاد قرار گرفته ، باعث شد که پرونده فساد مالی مایکل پک نادیده گرفته شده و وی به ریاست مهمترین و گسترده‌ترین سازمان رسانه‌ای آمریکا منصوب گردد.

پرونده فسادی که علیه مایکل پک مطرح شده و شبکه «MSNBC» اولین بار آن‌را برملا کرد، حکایت از ارسال ۱/۶ میلیون دلار از پول‌های اهدایی سازمانی به نام «آزمایشگاه رسانه‌های عمومی» به شرکت تولید فیلم «منیوفیلد» دارد که متعلق به مایکل پک است.

قابل ذکر اینکه شبکه‌های رادیو تلویزیونی صدای آمریکا (VOA) و همچنین «رادیو فردا» از شبکه‌های رسانه‌ای خارج کشور هستند که سالهاست به دروغ‌پراکنی و تحریف واقعیات و سانسور حقایق علیه ملت ایران و سایر ملل آزادیخواه و استقلال‌طلب جهان اشتغال دارند. اما به نظر می‌آید ضعف مفرط و  زیر خط استاندارد خبری و رسانه‌ای بودن آنها که به شکستشان در مقابل انقلاب و مردم ایران انجامیده، حتی فریاد سرکرده‌های آمریکا را هم درآورده به‌طوری‌که برای چندمین بار ناگزیر از تغییرات اساسی و به اصطلاح شخم زدن شغلی در این رسانه شدند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *