محاکمه طبری آثار اجتماعی مطلوب‌تری از محاکمه سایر مفسدان دارد/تا زمانی که مشکلات ارزی و بانکی باشد فساد هست

محاکمه طبری آثار اجتماعی مطلوب‌تری از محاکمه سایر مفسدان دارد/تا زمانی که مشکلات ارزی و بانکی باشد فساد هست

[ad_1]

حجت‌الاسلام محمدتقی فاضل میبدی عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به برگزاری دادگاه اکبر طبری معاون اجرای سابق حوزه ریاست قوه قضاییه و متهمان دیگر این پرونده در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران، اظهار داشت: محاکمه مفسدان اقتصادی توسط قوه قضاییه که در طی یک سال اخیر با جدیت و قاطعیت بیشتری دنبال می‌شود، فی‌نفسه امر مطلوبی است و چنانچه این محاکمه ناظر بر مسئولان خودِ قوه قضاییه که مرتکب تخلف و فساد شده‌اند باشد، قطعاً به لحاظ تبعات اجتماعی مطلوب‌تر و دارای آثار بازدارنده می‌باشد.

وی تصریح کرد: باید به آیت‌الله رییسی و مجموع دست‌اندرکاران قوه قضاییه که عزم خود را برای مقابله با مفسدین اقتصادی و بازگرداندن بیت‌المال جزم کرده‌اند، خدا قوت گفت.

فاضل‌میبدی، مبارزه با فساد را مهم‌تر از مقابله با مفسدین دانست و بیان داشت: مقابله با فساد فقط تکلیف دستگاه قضایی نیست و همه قوا و دستگاه‌ها باید با هماهنگی یکدیگر و هم‌افزایی، ریشه فساد را بخشکانند و بستر‌ها و منافذ رشد فساد را مسدود کنند.

وی خاطرنشان کرد: مادامیکه مشکلات و مسائل ارزی، گمرکی، بانکی، مالیاتی، رانت‌های اجرایی و … مرتفع نشود، فساد و بستر‌های فسادزا از بین نمی‌روند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *