رئیس دانشگاه کاشان درباره تخفیف یا تقسیط شهریه دانشجویان تصمیم‌گیری کند

رئیس دانشگاه کاشان درباره تخفیف یا تقسیط شهریه دانشجویان تصمیم‌گیری کند

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، مجمع عدالتخواه دانشجویی دانشگاه کاشان در نامه‌ای خطاب به زراعت، رئیس این دانشگاه تخفیف یا تقسیط شهریه‌های دانشجویی را خواستار شد.

در این نامه آمده است:
باتوجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی دانشگاه‌ها در ترم جاری و ادامه دار بودن روند آموزشی از طریق آموزش مجازی و همچنین تعطیلی سایر خدمات آموزشی دانشجویان و انجام امتحانات به صورت مجازی، یکی از انتظارات دانشجویان به دلیل عدم حضورشان در دانشگاه‌ها، تصمیمات مدیریت شده برای پرداخت هزینه‌هایی است که از جیب دانشجو در مقابل ارائه خدمات از سوی دانشگاه‌ها پرداخت می‌شود؛ هزینه‌هایی از قبیل شهریه ترم تحصیلی برای دانشجویان شهریه پرداز نوبت دوم و پردیس دانشگاهی و سنوات آموزشی، خدمات رفاهی تفریحی و همچنین هزینه خوابگاه‌ها که خوشبختانه ستاد بحران دانشگاه کاشان اعلام کرد برای خوابگاه در ایام کرونا هیچ هزینه‌ای از دانشجویان اخذ نخواهد شد.

اما به دلیل اینکه تاکنون در زمینه تخفیف و یا تقسیط شهریه، تصمیمی از جانب دانشگاه اتخاذ نشده است، این مسئله سردرگمی زیادی را برای دانشجویان مخصوصا دانشجویان سنواتی که مجاز به دریافت وام دانشجویی نشده اند، در پی داشته است.

نظر به اینکه اختیارات تخفیف و یا حذف شهریه از سوی وزارت علوم به هیئت امنای دانشگاه‌ها واگذار شده است، تقاضا می‌شود هر چه سریعتر تصمیمات اتخاذ شده را به اطلاع دانشجویان برسانید.

در ادامه پیشنهادات ما بدین شرح است:

۱-شهریه نیم سال دوم ۹۸-۹۹ همچون دانشگاه علم و صنعت به صورت متغیر و متناسب با بخشی از شهریه ثابت به صورت نیم بها محاسبه شود.

۲-دانشجویان سال آخر از پرداخت شهریه ترم تابستانی معاف شوند.

۳-دروس تمامی دانشجویان در ترم بعد نیز ارائه شود.

۴-دانشجویان همه مقاطع تحصیلی بتوانند از کلاس‌های جاری که در ترم آینده ارائه می‌شود، علاوه بر واحد‌های انتخابی خود، بدون شهریه استفاده کنند و به عنوان کلاس جبرانی در این کلاس‌ها شرکت کنند و اگر نیاز به امتحان مجدد برای جایگزین کردن نمره‌ی جدید داشتند، این امکان برای آن‌ها فراهم باشد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *