واکنش آمریکا به قطع کانال‌های ارتباطی پیونگ یانگ با سئول

واکنش آمریکا به قطع کانال‌های ارتباطی پیونگ یانگ با سئول

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از روسیا الیوم، ایالات متحده از کره شمالی که از قطع کانال‌های تماس نظامی و سیاسی با کره جنوبی خبر داده بود خواست به روند دیپلماتیک بازگردد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ایالات متحده همواره از پیشرفت روابط بین دو کره حمایت کرده است و از اقدامات اخیر کره شمالی احساس ناامیدی می‌کنیم. از پیونگ یانگ می‌خواهیم که به دیپلماسی و همکاری بازگردد.

از سوی دیگر وزارت خارجه کره جنوبی روز سه شنبه اعلام کرد که از نزدیک با طرف آمریکایی پیرامون تحولات همسایه شمالی خود در ارتباط است.

گفتنی است که خبرگزاری رسمی کره شمالی پیش از این از قطع خط ارتباطی مستقیم میان پیونگ یانگ- سئول به عنوان نخستین گام در مسیر قطع کامل روابط دو کشور خبر داد.

طبق بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری رسمی کره‌شمالی منتشر شد، دولت پیونگ یانگ قصد دارد تمام روابط با همسایه جنوبی خود- کره جنوبی- را قطع کند.

در این بیانیه آمده است: «ما به این نتیجه رسیدیم که هیچ ضرورتی برای دیدار رودررو با مقامات کره‌جنوبی وجود ندارد و تا زمانی که آنها باعث رنجش و ناراحتی ما می‌شوند، هیچ موضوعی برای مذاکره با آنها نداریم».

این بیانیه در ادامه می‌افزاید که در نخستین گام از قطع کامل روابط، «خط ارتباط مستقیم با سئول قطع می‌شود».

گفتنی است که کره شمالی طی روزهای گذشته به همسایه جنوبی خود هشدار داد در صورت عدم جلوگیری از پخش اوراق علیه پیونگ یانگ در نقاط مرزی، دفتر ارتباطی خود با سئول در این کشور بسته خواهد شد.

«کیم یو جونگ» خواهر رهبر کره شمالی نیز گفته بود که در صورت سهل انگاری سئول در جلوگیری از فعالیت فعالان ضد پیونگ یانگ، کشورش به موافقتنامه نظامی منعقده در سال ۲۰۱۸ با کره جنوبی را فسخ خواهد کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *