آتش سوزی‌ها شاید کار عناصر ضد انقلاب باشد/ آمادگی لازمی برای چنین حریق‌هایی فعلا در کشور نیست

آتش سوزی‌ها شاید کار عناصر ضد انقلاب باشد/ آمادگی لازمی برای چنین حریق‌هایی فعلا در کشور نیست

[ad_1]

محمد صالح جوکار نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو، درباره آتش سوزی‌های جنگل‌ها و مراتع سبز سراسر کشور، اظهار داشت: این اتفاقات بیشتر به خاطر اختلافات قبیله‌ای و درونی اهالی استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز مراتع کشور توضیح شده است بین دامداران و بخش خصوصی، که این موارد خود به تنهایی باعث بروز اتفاقاتی است، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که آیا این حریق‌ها ورای مسئله اختلافات قبیله‌ای بوده یا اختلافات فردی یا شخصی هم دخیل بوده است که این خود جای بررسی دارد.

نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی گفت: احتمال این مورد هم هست که این آتش سوزی‌ها مسئله امنیتی باشد و افرادی با نفوذ در بین قبایل شروع به آتش زدن مراتع کردند و بعد اعلام کردند که این موارد به دلیل اختلاف بوده است.

جوکار تصریح کرد: نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور باید به این موضوعات ورود کنند و بررسی‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی در بخش دیگر از گفتگو به مسئله مهار آتش سوزی‌ها پرداخت، گفت: مشکل بعدی که وجود دارد این است که مسئولین مربوطه  خوب نتوانستند اطفای حریق داشته باشند وآمادگی لازمی برای چنین حریق‌هایی فعلا در کشور نیست.

این نماینده مجلس با بیان اینکه باید در این بخش توانمندی‌هایی ایجاد شود، تصریح کرد: اگر چنین حریقی که در استان کهگیلویه و بویراحمد اتفاق افتاد در جای دیگری از کشور رخ داد دستگاه‌های مرتبط سریعا باید بتوانند با بهره گیری از امکانات خوب این حریق را در اسرع وقت اطفا کنند نه اینکه چند روز به طول بیانجامد.

جوکار با اشاره به حضور نیرو‌های مردمی در اطفای حریق جنگل ها، بیان داشت: هنوز گزارش‌هایی درباره حریق جنگل‌ها و مراتع کشور به مجلس شورای اسلامی ارائه نشده است و باز تکرار می‌کنم که شاید در بروز این حوادث عناصر ضد انقلاب حضور داشته باشند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *