استعفای عالی‌ترین مقام پزشکی اسکاتلند

استعفای عالی‌ترین مقام پزشکی اسکاتلند

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از الجزیره قطر، خانم «کاترین کالدروود» مشاور پزشکی اسکاتلند بعد از افشای سرکشی وی از منزل دومش و زیر پاگذاشتن مقررات منع رفت‌و ‌آمد از مقام خود کناره گیری کرد.

گزارش شده که تصویر خانم کاترین کالدروود توسط عکاس روزنامه‌ای و در حالی که او برای سرکشی از منزل دومش در سواحل شرقی کشور در حال تردد بود گرفته شده است. او اعتراف کرده که از زمان اعمال مقررات منع رفت‌وآمد تاکنون دوبار از منزل دومش سرکشی کرده است.

دولت انگلیس تحت فشارها و انتقادات گسترده، تعطیلی و قرنطینه سراسری را اجرا کرده است. با دستور دولت، رستوران ها و تقریبا همه فروشگاه ها تعطیل شده و به مردم دستور داده شده است تا غیر از موارد ضروری از خانه های خود خارج نشوند.

استاد امپریال کالج لندن روز یکشنبه اعلام کرد که بر اساس بررسی‌های آنها و متناسب با تدابیری که از سوی دولت بریتانیا اتخاذ شود، شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور می‌تواند بین 7 هزار تا 20 هزار نفر افزایش یابد.

وزارت بهداشت انگلیس از ثبت 621 مورد جدید فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد و به این ترتیب شمار فوتی‌ها به 4934 نفر رسید.

همچنین وزارت بهداشت انگلیس شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور را 47806 نفر اعلام کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *