آمار جهانی کرونا| تاخت و تاز ویروس در برزیل؛ ۳۳۰۰۰ نفر مبتلا شدند!

آمار جهانی کرونا| تاخت و تاز ویروس در برزیل؛ ۳۳۰۰۰ نفر مبتلا شدند!

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا این لحظه ۷ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۶۵۲ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید ۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴۱۹ هزار و ۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۳ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۲۱۸ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست بدهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۲۰ هزار و ۸۵۲ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲ میلیون و ۶۶ هزار و ۴۰۱ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۱۱۵ هزار و ۱۳۰ آمریکایی مبتلا در این کشور جان خود را از دست داده اند.

کشور برزیل که بعد از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۳ هزار و ۱۰۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۷۷۵ هزار و ۱۸۴ مبتلا رسیده است؛ در این کشور تعداد ۳۹ هزار و ۷۹۷ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور روسیه به عنوان سومین کشور جهان، با افزایش ۸ هزار و ۴۰۴ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۹۳ هزار و ۶۵۷ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶ هزار و ۳۵۸ روسی جان خود را از دست داده‌اند.

کشور‌های انگلیس، اسپانیا، هند، ایتالیا و پرو نیز به ترتیب با ۲۹۰ هزار و ۱۴۳، ۲۸۹ هزار و ۳۶۰، ۲۸۷ هزار و ۱۵۵، ۲۳۵ هزار و ۷۶۳ و ۲۰۸ هزار و ۸۲۳ مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشور‌های آلمان با ۱۸۶ هزار و ۸۶۶ و ایران با ۱۷۷ هزار و ۹۳۸ مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشور‌های آمریکا، برزیل و روسیه به ترتیب با ۸۰۸ هزار و ۴۹۴، ۳۹۶ هزار و ۶۹۲ و ۲۵۲ هزار و ۸۷۳ هزار بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *