مرحله چهارم طرح جامع مطالعاتی سفیران گام دوم انقلاب ۲۵ خرداد آغاز می‌شود

مرحله چهارم طرح جامع مطالعاتی سفیران گام دوم انقلاب ۲۵ خرداد آغاز می‌شود

[ad_1]

متین سفیری، دبیر اجرایی مرحله چهارم طرح جامع مطالعاتی سفیران گام دوم انقلاب در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، از برگزاری مرحله چهارم این طرح جامع با محوریت حقوق بین الملل در روز ۲۵ خرداد خبر داد.

 

سفیری افزود: با توجه با تاکید و سفارش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به دانشجویان بر افزایش کارهای عملی و مطالعاتی در حوزه بین الملل طی سالیان گذشته مخصوصا در دیدار ماه رمضان امسال و سال پیش، طرح جامع مطالعاتی « سفیران گام دوم انقلاب » به همت واحد بین الملل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان کشور جهت عمل به فرمایش ایشان تهیه شد .

دبیر اجرایی مرحله چهارم طرح جامع مطالعاتی سفیران گام دوم انقلاب تصریح کرد: تاکنون سه مرحله آشنایی با کشور‌های حوزه مقاومت، فن دیپلماسی و آداب کنسولی و دیپلماسی اسلامی برگار شده است و نفرات برتر شناسایی و معرفی شده اند. در مرحله چهارم دانشجویان با بعد دیگری از حوزه بین الملل یعنی “حقوق بین الملل” آشنا خواهند شد. از آنجا که هر اقدامی در حوزه بین الملل یک وجه حقوقی نیز دارد ، آشنایی دانشجویان با این رشته حتی به میزان اندک هم میتواند کمک شایانی به درک آنها از فضا و جو حاکم بر روابط بین الملل کند.

وی ادامه داد: به منظور آشنایی دانشجویان با حقوق بین الملل پنج جزوه حقوق بین الملل و مبانی آن، تعریف دولت و مشخصات آن، دریاهای سرزمینی از منظر حقوق بین الملل، دریاهای آزاد از منظر حقوق بین الملل و قلمرو هوایی از منظر حقوق بین الملل به همت واحد بین الملل جامعه اسلامی دانشجویان کشور تهیه و تدوین شده است که دانشجویان با مطالعه این جزوات میتوانند درک بهتری از وقایعی نظیر توقیف نفتکش کشورمان در تنگه جبل الطارق توسط بریتانیا یا همچنین ترور شهید سپهبد سلیمانی توسط ارتش تروریست آمریکا داشته باشند.

سفیری تصریح کرد: دانشجویان پس از مهلتی که برای مطالعه جزوات به آنها داده خواهد شد میتوانند در آزمون مربوط به این مرحله شرکت نمایند و میزان مطالعات خود را محک بزنند. پس از برگزاری آزمون نفرات برتر معرفی و از آن ها تقدیر بعمل خواهد آمد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *