captcha

اگر ترامپ قدرت را تحویل ندهد ارتش وارد عمل می‌شود

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا شب گذشته در گفتگو با مجری برنامه «دیلی شو» درباره تحویل قدرت ترامپ به صورت مسالمت‌آمیز ابراز نگرانی کرد.  

به نوشته وبگاه «نیوزمکس»، بایدن در این مصاحبه عنوان کرد که اگر ترامپ انتخابات ریاست‌جمهوری در ماه نوامبر (۱۴ آبان) را ببازد و درصورتی که از تحویل قدرت خود خودداری کند، ارتش وارد عمل خواهد شد و وی را از کاخ سفید به سرعت و به طور کامل بیرون خواهد کرد.  

وی در صحبت‌های خود گفت: «من به شما قول می‌دهم، من کاملاً متقاعد شده‌ام که آن‌ها (نظامیان) او را از کاخ سفید به طور کامل و به سرعت بیرون خواهند کرد.» 

نیوزمکس نوشت، بایدن اظهارات خود را بر اساس گفته تعدادی از شخصیت‌های نظامی که مخالف ترامپ هستند عنوان کرد.  

برخی از شخصیت‌های نظامی بعد از اینکه ترامپ معترضان در نزدیکی کاخ سفید را برای گرفتن عکس در مقابل کلیسایی در آن نزدیکی پراکنده کرد، علیه وی اظهارنظر کردند.  

بایدن در این مصاحبه همچنین عنوان کرد که بزرگترین نگرانی او این است که ترامپ تلاش کند این انتخابات را «سرقت کند.»

بایدن در این باره گفت: «این همان فردی است که می‌گفت تمام برگه‌های رأی پستی، جعلی و تقلبی هستند در حالی که پشت میز خود در دفتر بیضی نشست و در انتخابات مقدماتی رأی خود را ارائه داد.» 

ترامپ هفته گذشته در پاسخ به اعتراضات به قتل «جورج فلوید»، سیاهپوست کشته شده به دست پلیس سفید پوست، تصمیم گرفت برای سرکوب معترضان به ایالت‌ها ارتش را وارد کار کند. این تصمیم ترامپ با واکنش‌هایی از سوی برخی مقامات نظامی در آمریکا، از جمله «جیمز متیس»، وزیر دفاع پیشین این کشور همراه بود.   

متیس هفته گذشته در نامه‌ای تصریح کرد، دونالد ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکا است که تلاش می‌کند با تفرقه افکنی و بحران آفرینی بر آمریکا حکومت کند.

متیس در این نامه نوشت: «لزومی ندارد پاسخ ما به تظاهرات، به صورت نظامی باشد.»

فوریه سال ۲۰۱۹، «مایکل کوهن»، وکیل سابق ترامپ، در جلسه‌ای در کنگره آمریکا عنوان کرد با توجه به شناختی که از رئیس‌جمهور آمریکا دارد، نگران است او در صورت شکست در انتخابات آتی قدرت را به صورت مسالمت آمیز تحویل ندهد.  

وی در این نشست در اظهاراتی جنجالی جزئیات تازه‌ای را از پشت پرده‌های ستاد انتخاباتی ترامپ، ویژگی‌های شخصیتی او و تخلف‌های مالی‌اش مطرح کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *