وکیل الدوله‌ها امتیاز گرفتند / نهاد‌های نظارتی مانع تخلف برخی از نمایندگان شوند

وکیل الدوله‌ها امتیاز گرفتند / نهاد‌های نظارتی مانع تخلف برخی از نمایندگان شوند

[ad_1]

کاظم انبارلویی معاون سیاسی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری دانشجو، پیرامون انتصابات نمایندگان اسبق مجلس در وزاتخانه‌های خاص، اظهار داشت: دو دیدگاه برای این انتصابات مطرح می‌شود و نظر نخست آن است که نماینده سابق مجلس شورای اسلامی به علت وجود تجربیات مختلف در دوران حضور در مجلس توانسته به وزارتخانه‌ها و هیئت‌مدیره شرکت‌ها راه پیدا کند و این خوش‌بینانه‌ترین حالت ممکن است.

 

وی با تأکید بر اینکه برخی از نمایندگان از جایگاه خود سوءاستفاده می‌کنند، گفت: در مجلس گذشته نظاره آن بودیم که بخشی از نمایندگان در مجلس، حامی منافع دولت بودند و بعد از پایان مجلس دهم نیز، پیش حامیان خود برگشتند.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: وکیل الدوله بودن برخی از نمایندگان، توانست برای آن‌ها امتیازات خاصی را رقم بزند و ازلحاظ قانونی هم برای این قبیل انتصابات منعی وجود ندارد.

 

انبارلویی تصریح کرد: البته در مجلس یازدهم شاهد هستیم که فرد درگذشته، استاندار یا وزیر بوده و طبیعی است که بعد از پایان دوره نمایندگی خود، از تجربیات وی در سازمان‌های مختلف استفاده شود.

معاون سیاسی حزب موتلفه در خصوص فساد‌های مالی رخ‌داده توسط برخی از نمایندگان مجلس دهم، بیان داشت: متأسفانه این افراد به جایگاه مجلس و نمایندگی ملت آسیب‌های جدی وارد می‌کنند و نهاد‌های نظارتی و کنترلی مجلس ازجمله دیوان محاسبات باید مانع این تخلفات شوند.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *