captcha

تظاهرات پلیس‌های فرانسوی در اعتراض به دولت

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، به نقل از یورونیوز، مأموران پلیس و ژاندارمری فرانسه در اعتراض به سخنان اخیر وزیر کشور، دستبند‌های خود را بر زمین انداختند.

روز پنجشنبه صد‌ها تن از مأموران پلیس به دعوت مهم‌ترین اتحادیه صنفی نیرو‌های پلیس در پاریس، سنت اتی‌ین، مارسی، تولوز، بوردو، نیس، لیل و چند شهر دیگر فرانسه در برابر کلانتری‌ها و فرمانداری‌ها تجمع کرده و خواستار حمایتِ دولت شدند.

آن‌ها در حالی که در چند ردیف به صف شده بودند، پس از آن که در حرکتی نمادین دستبند‌ها و برخی دیگر از وسایل خود را روی زمین انداختند، سرود ملی فرانسه را خوانده و شعار «کاستنر، استعفا» سر دادند.

در پی بالا گرفتن اعتراضات عمومی در روز‌های اخیر علیه رفتار‌های خشن و نژادپرستانه پلیس، کریستف کاستنر، وزیر کشور فرانسه روز دوشنبه هشدار داده بود که با چنین رفتار‌هایی برخورد خواهد کرد. او گفت که با هر گونه رفتار نژادپرستانه پلیس «بدون مدارا» برخورد می‌کند.

اظهارات کاستنر که در واکنش به راهپیمایی‌های گسترده فرانسه پس از مرگ جورج فلوید در آمریکا بیان شد، این بار موج اعتراضات را در جبهه دیگر، یعنی در نزد مأموران پلیس برانگیخت.

روز جمعه نیز گروهی از مأموران پلیس برای اعتراض به نبود حمایت از سوی دولت، در میدان «اتوال» پاریس تجمع کردند.

تظاهرات ضدنژادپرستی در فرانسه در روز‌های اخیر به خونخواهی جوانی به نام آداما ترائوره بدل شد که در سال ۲۰۱۶ در حومه پاریس پس از آن که به شکلی خشونت‌آمیز به دست پلیس بازداشت شد، در بازداشتگاه جان باخت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *