captcha

نمایندگان مجلس انگلیس بریتیش ایرویز را «ننگ ملی» نامیدند

[ad_1]

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از رویترز، نمایندگان مجلس انگلیس امروز به خاطر اقدام شرکت بریتیش پترولیوم در اخراج سنگین کارمندان به این شرکت لقب «ننگ ملی» دادند.

کمیته حمل و نقل مجلس انگلیس اعلام کرد که شرکت بریتیش ایرویز و شرکت مادر آن تلاش کردند تا از شرایط پیش آمده ناشی از شیوع ویروس کرونا سوء استفاده کرده و ۱۲ هزار نفر از کارمندان خود را اخراج کنند.

این شرکت همچنین در این مسیر اقدام به کاهش رتبه و مدت زمان قرارداد دیگر کارمندان خود نیز کرده است.

هاو مریمن، نماینده محافظه کار مجلس انگلیس در این باره گفت: این اصلا قابل قبول نیست که یک شرکت به خاطر شیوع کرونا چنین حجم سنگینی از اخراج و تغییر شرایط کاری کارمندان را در دستور کار قرار دهند.

سخنگوی شرکت بریتیش پترولیوم در واکنش به این مسئله گفت ما هرکاری که در توان‌مان باشد برای نجات شرکت هواپیمایی و نگه داشتن حداکثر تعداد کارمندان در سایه واقعیت‌های جدید پیش آمده و تغییرات در صنعت حمل و نقل هوایی جهان را انجام خواهیم داد.

در حال حاضر شرکت بریتیش پترولیوم هم با اتحادیه‌های کارمندان خود درگیر است و هم علیه دولت انگلیس به خاطر اعمال ۱۴ روز قرنطینه خانگی برای مسافران ورودی از خارج انگلیس، طرح دعوی قضایی کرده است.

بر اساس قانون قرنطینه که توسط دولت انگلیس ابلاغ شده تمام افراد ورودی به این کشور از خارج باید پیش از ورود آدرس محل سکونتی که قصد دارند خود را در آن ۱۴ روز قرنطینه کنند به دولت انگلیس اعلام کنند و در غیر اینصورت هزار پوند جریمه خواهند شد.

نمایندگان مجلس این کشور البته می‌گویند این سیاست قرنطینه به اقتصاد انگلیس آسیب خواهد زد. آن‌ها از دولت انگلیس خواسته‌اند تا با اعمال سیاست‌های جایگزین اجرای این نوع قرنطینه را لغو کند.

روز جمعه هم دیگر شرکت‌های هواپیمایی فعال در انگلیس از جمله ایزی جت و ریان ایر علیه دولت به خاطر قرنطینه ابلاغ شده طرح دعوی قضایی کردند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *