کارگروه امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود

کارگروه امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه شیراز برگزار می‌شود

[ad_1]

امیرحسین معصومی، مسئول فرهنگی و اجتماعی بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، گفت: چهارمین جلسه کارگاه کارگروه امر به معروف و نهی از منکر بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز، دوشنبه 26 خرداد از ساعت ۱۸ با حضور مسئول قرارگاه امر به معروف و نهی ازمنکر سپاه فجر، برگزار می‌شود.

 

معصومی تصریح کرد: در سال‌های اخیر، با افزایش نسبی برخی حواشی و توطئه‌های رسانه‌ای، امر به به معروف و نهی از منکر را یک امر حکومتی و خلاف آزادی و حقوق بشر و حقوق شهروندی معرفی کردند که با خشونت و اجبار؛ در هم آمیخته شده است.

مسئول واحد فرهنگی و اجتماعی بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز اظهار کرد: در حقیقت، فرض واجب را با توطئه و نفاق، امری زشت نشان دادند و سکوت نسبی و عدم اطلاع رسانی و تحقیق علمی و واشکافی جبهه‌های فرهنگی موجب شد تا به چنین چیزی دامن زده شود. در حالی که امر به معروف و نهی از منکر، راه حل قطعی اختلاص، دزدی، رانت، کلاهبرداری و هزاران عمل قبیح دیگر است. حتی در بسیاری کشور‌های دیگر، با نام‌های مختلف، در حال اجراست.

وی در ادامه گفت: برآن شدیم تا گوشه‌ای از این فرهنگ سازی را بگیریم و شاکریم که تا به امروز، بیش از پنجاه عضو داریم و حدود ۳ جلسه کارگاه آموزشی با مجموع ۱۳ ساعت آموزش امر به معروف را برگزار شده است و ادامه میدهم. در کنار آن، با ارتباط گیری با نهاد‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های تحول ساز؛ تجربه جدیدی کسب و توانستیم تا جایی که می‌توانیم؛ مفید باشیم.

معصومی مطرح کرد: امروزه، الزام امر به معروف و نهی از منکر، بر هیچ کس پوشیده نیست. آنچه که بر آن سر بحث است، اینست که چه چیزی را شامل می‌شود به عبارت دیگر، اینکه چه چیز معروف است و چه چیز منکر، مورد بحث است.
مسئول واحد فرهنگی و اجتماعی بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز تصریح کرد: بشر امروزی، بحران‌های زیادی برای گذر دارد که اگر کمک و همکاری همه انسان‌ها نباشد، توان گذار از آن‌ها را ندارد و چنین شرایطی، فساد را در همه جا می‌پراکند. از آنجا که در قرآن آمده که انسان خسران می‌کند و اگر مانع‌ای جلوی خویش نبیند، سر به شورش برداشته و طغیان می‌کند.

وی در ادامه گفت: سوال اینجاست که چه راهی برای این مشکل وجود دارد؟! پاسخ مشخص است. باور شیعیان، بر امر به معروف و نهی از منکر، جامعه ایشان را از مشکلات و بحران‌های اجتماعی؛ در امان نگه میدارد. به عبارت دیگر، امر به معروف و نهی از منکر، سپری دفاعی در برابر افرادی است که قایق در مسیر تعالی جامعه را سوراخ می‌می کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *