غفلت از رسانه‌های برون مرزی خالی کردن میدان مبارزه رسانه‌ای است

غفلت از رسانه‌های برون مرزی خالی کردن میدان مبارزه رسانه‌ای است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، هسته بین الملل بسیج دانشجویی پردیس شهید هاشمی نژاد مشهد در اعتراض به تعطیلی شبکه‌های برون مرزی ایران بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است:

چند روزی است خبر از تعطیل شدن شبکه‌های برون مرزی صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران به گوش می‌رسد. شنیدن چنین خبری در میان انبوهی از خبر‌های مطلوب و نامطلوب کشور، بسیار تلخ و عجیب است.

چرا که این روز‌ها این نکته که حیات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هر کشور در گرو رابطه با دنیا و کشور‌های جهان است برای همگان واضح و مبرهن است و یکی از مؤثرترین راه‌های این ارتباط شبکه‌های برون مرزی هستند.

اما متاسفانه متوجه شدیم که این شبکه‌ها به دلیل مشکلات مالی رو به تعطیلی هستند و دولت در تامین هزینه‌های آن‌ها سهل انگاری کرده و گویا از اهمیت آن‌ها غافل است!

اکنون متذکر چند نکته پیرامون این بحث می‌شویم:

۱. یکی از دریچه‌های مهم شناساندن خود به عنوان یک کشور مهم و تاثیرگذار در جهان، تبلیغات است و این تبلیغات به واسطه رسانه‌های پرقدرت، متبحر و مستمر ممکن خواهد شد.

۲. در زمانه‌ای که به گفته‌ رهبر معظم انقلاب، دنیای غرب با امپراطوری بزرگ رسانه‌ای خود به اسلام و ایران حمله می‌کند و حق را ناحق و ناحق را حق جلوه می‌دهد، غفلت از حمایت رسانه‌های برون مرزی چیزی جز خالی کردن میدان و پشت کردن به اسلام و ارزش هایمان را نشان نمی‌دهد و اینک ما می‌دانیم که این رسانه ها، چون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با دست‌هایی خالی در این جبهه ایستاده اند.

۳. در چنین زمانی که دشمن سعی در بدبین کردم مردم دنیا نسبت به کشورمان دارد، حضور حداقل چند رسانه پر قدرت برای افشا کردن دروغ‌های آنان و نشان دادن چهره‌ی واقعی ایران از نان شب هم واجب‌تر است.

۴. در چند سال اخیر فعالیت شبکه هایی، چون پرس تی وی، العالم و… تأثیر بسزایی در صدور فرهنگ و شناخت کشور در جهان و به ویژه در کشور‌های منطقه داشته است و این شبکه‌ها در برابر تلاش‌های اسلام هراسانه رسانه‌های غرب، شانه خالی نکرده اند.

کلام آخر اینکه از دولت محترم و مسئولین تقاضا داریم تمام توان و تلاش خود را برای حل مشکلات شبکه‌های رسانه‌ای برون مرزی در راستای تامین منافع جمهوری اسلامی ایران و صدور فرهنگ ایرانی اسلامی و با هدف نهایی تشکیل تمدن اسلامی انجام داده و این گام مهم را در راستای تحقق شعار اول امام خمینی (ره) مبنی بر صدور انقلاب اسلامی، بردارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *