ویژه برنامه شهادت امام صادق (ع) در رسانه ملی با حضور سخنرانان و مداحان

ویژه برنامه شهادت امام صادق (ع) در رسانه ملی با حضور سخنرانان و مداحان

[ad_1]

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، رسانه ملی به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت امام صادق (ع) رئیس مذهب تشیع برنامه‌های متنوعی از جمله ارتباط زنده با اماکن مقدس، مدیحه سرایی، پخش مستند و … را برای شب و روز شهادت با حضور سخنرانان و مداحان پیش‌بینی کرده است.

* «غربت صادق» در شبکه اول سیما

ویژه برنامه گفت‌وگومحور «غربت صادق» به مناسبت شهادت امام جعفر صادق علیه السلام روز چهارشنبه ساعت ۱۲:۰۵ و ۱۹:۵۰ دقیقه به صورت زنده و در دو بخش ۴۵ دقیقه‌ای پخش می‌شود. کارشناسان مذهبی همچون حمیدرضا مقدم‌فر و علیرضا سعیدیان به این برنامه دعوت شده‌اند و درباره سیره امام صادق علیه السلام صحبت می‌کنند.

اجرای این برنامه را که با تهیه کنندگی میثم آقابیگی در گروه معارف شبکه یک سیما تهیه شده است، علیرضا قوامی برعهده دارد.

پخش سخنرانی حجت‌الاسلام رفیعی درباره خدمات امام جعفرصادق علیه‌السلام و نقش ایشان در پیشبرد اسلام از دیگر برنامه‌های روز چهارشنبه است که ساعت ۸:۱۵ دقیقه پخش می‌شود.

* پخش برنامه «کوی محبت» به مناسبت شهادت امام جعفرصادق (ع) از شبکه دو

برنامه «کوی محبت» در روز و شب شهادت امام جعفر صادق (ع) از شهر مقدس قم روانه آنتن می‌شود. این برنامه سه‌شنبه و چهارشنبه ۲۷ و ۲۸ خرداد به ترتیب با حضور حجت‌الاسلام رفیعی و فرحزاد از بقعه متبرکه امامزاده علی بن جعفر از فرزندان امام صادق (ع) پخش می‌شود.

بیان نکاتی در خصوص زندگی و شهادت امام ششم و فضایل و سیره رفتاری ایشان از جمله بخش‌های این برنامه است. همچنین وله‌های عزاداری و مرثیه‌سرایی ویژه شب شهادت با نوای حسن شالبافان و حسن حیدرزاده برای این برنامه در نظر گرفته شده است.

برنامه «کوی محبت» با هدف آشنایی بیشتر با سیره و روش اهل بیت (ع) و با بهره‌گیری از حضور کارشناسان مذهبی از بقاع متبرکه، امامزاده‌ها و اماکن زیارتی مهمان مخاطبان خود می‌شود.

برنامه «کوی محبت» به تهیه‌کنندگی و اجرای سیدمصطفی موسوی سه شنبه ساعت ۲۳:۳۰ و چهارشنبه ساعت ۱۲ به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

* شبکه سه در روز شهادت امام جعفر صادق «سیاه‌پوش» می‌شود

ویژه برنامه «سیاه‌پوش» به تهیه‌کنندگی جواد بیک‌محمدی، کاری از گروه فرهنگ و معارف اسلامی شبکه سه سیماست که سه شنبه شب ۲۷ خرداد از ساعت ۲۲:۲۰ روانه آنتن شبکه سه سیما می‌شود.

این برنامه میزبان محمدحسین رجبی‌دوانی است که به سیره علمی و اخلاقی امام جعفر صادق (ع) می‌پردازد. گفتگو با شاعر اهل بیت، محمدمهدی خان‌محمدی و قرائت اشعار در خصوص رئیس مذهب تشیّع، آیتم گزارشی از یکی از مدارس علمیه تهران که در عرصه علمی ـ جهادی فعال بودند و تواشیح از بخش‌های دیگر این ویژه برنامه است. مجریان این برنامه رسالت بوذری و کامران امیدی است.

«لحظه‌ها را دریاب» به تهیه‌کنندگی امینی موحد به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) در قالب برنامه‌های «جرعه‌های معرفت» و «پای منبر» روی آنتن شبکه سه قرار می‌گیرد.

در برنامه «جرعه‌های معرفت» احادیث کمتر شنیده شده از امام جعفر صادق (ع) با موضوع مرد تشکیلات در قالب موشن گرافیک پخش می‌شود. همچنین قطعه‌های کوتاه از منبر‌های مناسبتی با موضوع سالگرد شهادت امام صادق (ع) در برنامه «پای منبر» پخش می‌شود.

برنامه «ادب حضور» به تهیه‌کنندگی حسن محمدیان مفرد و با توجه به ویروس کرونا، خدمات دو هیأت روضه‌الزهرا دزفول و فاطمیون ماهشهر را به تصویر می‌کشد.

همچنین مرثیه‌سرایی مهدی رسولی و حنیف طاهری از مداحان اهل بیت به مناسبت شهادت امام صادق (ع) در «موکب ثارالله» از این شبکه پخش می‌شود.

«نوای افلاک» به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) مداحی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت، سیدمجید بنی‌فاطمه، ابوذر بیوکافی و محمدحسین پویانفر را پخش می‌کند. این برنامه توسط توحید عرب تهیه شده است.

* سخنرانی قمشه‌ای در شبکه چهار

در شهادت امام ششم شیعیان، سخنرانی قمشه‌ای با موضوع اخلاق اسلامی و همچنین «میراث کبیر» با موضوع دکتر شریعتی در دو قسمت از ساعت ۱۹ روز چهارشنبه ۲۸ خرداد روی آنتن شبکه چهار می‌رود.

* شبکه پنج از «عشق یعنی» می‌گوید

مستند «عشق یعنی» به معرفی زندگی و فعالیت‌های حجت‌الاسلام حسن مرادی، مدیر حوزه علمیه و طلبه جهادی می‌پردازد. حجت‌الاسلام مرادی که از طلبه‌های جهادی است، بیش از ۱۵ سال در مناطق محروم کشور اقدام به برپایی اردو‌های جهادی کرده است. مرادی همچنین با توجه به مدیریت یکی از حوزه‌های علمیه‌ی تهران به تربیت طلاب جهادی مشغول است.

مستند «عشق یعنی» کاری از گروه معارف شبکه پنج سه شنبه ۲۵ خردادماه در شب شهادت، ساعت ۲۲:۳۰ روی آنتن می‌رود.

در روز شهادت شهادت امام جعفر صادق (ع)؛ سخنرانی مذهبی حجت‌الاسلام فرحزاد و مداحی محمود کریمی و محمدرضا طاهری پخش می‌شود.

میان برنامه «ضریح خاکی» که ترکیبی از نریشن، فرازی از زیارت نامه و حدیث است، نیز از دیگر برنامه‌های این شبکه است که روی آنتن می‌رود.

همچنین برنامه «تا نیایش» نیز در روز سه شنبه معطوف به این مناسبت خواهد بود.

* «خورشید صادق» در قاب شبکه قرآن

در شب شهادت امام جعفر صادق (ع)، ویژه برنامه شب شهادت ایشان از آستان مقدس امام‌زاده عبدالله علیه‌السلام شهرری در ساعت ۲۱ به صورت زنده پخش می‌شود. همچنین پخش زنده دعای توسل از مسجد مقدس جمکران در ساعت ۲۳:۱۵ نیز از دیگر برنامه‌های این شبکه در شب شهادت است.

در روز چهارشنبه ۲۸ خرداد ماه ویژه برنامه شهادت امام صادق علیه السلام از حرم حضرت معصومه سلام الله علی‌ها ساعت ۱۲ ظهر به صورت زنده روی آنتن می‌رود.

سخنرانی حجت‌الاسلام عالی در ساعت ۱۳:۳۰، پخش مراسم حرم مطهر رضوی با سخنرانی آیت‌الله علم الهدی در ساعت ۱۵:۰۵ و ویژه برنامه شهادت ساعت ۱۸ از این شبکه پخش می‌شود.

مراسم حرم حضرت عبدالعظیم حسنی با سخنرانی حجت‌الاسلام حسینی قمی ساعت ۱۶:۱۵ و مراسم حرم مطهر رضوی با سخنرانی حجت‌الاسلام رفیعی و مداحی سعید حدادیان ساعت ۱۹ و ویژه برنامه شام شهادت از آستان مقدس امام زاده عبدالله علیه السلام شهرری ساعت ۲۱ به صورت زنده روی آنتن شبکه می‌رود.

* «شهید راه سلامت» در قاب سلامت

شبکه سلامت در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) مستندی به نام «شهید راه سلامت» را پخش می‌کند. این مستند به بیان زندگی نامه شهید مجید فرهاد می‌پردازد. همچنین وله‌های مناسبتی نیز در دستور کار شبکه است.

* «قاب امید» رنگ شهادت می‌گیرد

میان برنامه زنده «قاب امید» همزمان با شهادت امام صادق (ع) در فواصل مختلف برنامه به این مناسبت خواهد پرداخت. این ویژه برنامه روز چهارشنبه ۲۸ خرداد ۹۹ با پخش آیتم‌های متنوع به ابعاد مختلف زندگی این امام همام خواهد پرداخت.

«قاب امید» کاری است از پخش شبکه امید که با اجرای نیما دلاوری، ساناز احسانی، فاطمه امجدیان، محمد میرزازاده و مریم قاسمی روی آنتن شبکه امید می‌رود.

* «رواق» جام جم در سالروز شهادت رئیس مذهب جعفری

برنامه «رواق» در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) دو ویژه برنامه خواهد داشت که ساعت ۲۳ چهارشنبه و پنجشنبه ۲۸ و ۲۹ خرداد به وقت اروپای مرکزی پخش خواهد شد. در این برنامه، مجید معارف استاد تمام دانشگاه تهران در گفتگو با سیدکمال هاشم زاده به تبیین موضوعات سنت سرچشمه‌های اسلام حقیقی، پیدایش تفسیر‌های گوناگون از قرآن بعد از رسول خدا، ورطه‌های رای و قیاس و اجتهاد‌های بی مبنا بعد از رسول اکرم (ص)، نقش امام صادق در احیای اسلام به معنای سنت رسول الله (ص) و پیدایش مذاهب گوناگون بعد از پیامبر و نقش امام صادق (ع) در پرورش شاگردان می‌پردازد.

«جمع ایرانی»، «روز خوش» و «خانه مهر» نیز به مناسبت شهادت متناسبت با این روز روی آنتن می‌روند.

* «مجتهد لاری» در قاب مستند

مستند «مجتهد لاری» به تهیه‌کنندگی مجید عزیزی و کارگردانی جواد یقموری سه شنبه ۲۷ خرداد ساعت ۲۱ از شبکه مستند روی آنتن می‌رود. این مستند روایت زندگی آیت‌الله سید عبدالحسین موسوی لاری است. ایشان پس از تحصیل در نجف، به لار می‌آید و برای مبارزه با ظلم و استبداد در دوران مشروطه، قیامی را رهبری می‌کند.

ناصر طهماسب این مستند را گویندگی کرده است و از دیگر عوامل آن می‌توان به جواد یقموری به عنوان نویسنده و فیلمبردار و تدوینگر، امیر خوش قامت و جواد یقموری اشاره کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *