کره‌شمالی درصدد استقرار نظامیان در منطقه مرزی عاری از تسلیحات

کره‌شمالی درصدد استقرار نظامیان در منطقه مرزی عاری از تسلیحات

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، کره‌شمالی در حال بازبینی طرح‌هایی برای اعزام نظامیان خود به منطقه‌های مرزی عاری از تسلیحات است.

بر اساس اعلام خبرگزاری رسمی کره‌شمالی، رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور طی بیانیه‌ای گفت: «ارتش ما از نزدیک شرایط کنونی را با توجه به وخیم‌تر شدن روابط میان شمال و جنوب زیر نظر دارند و خود را کاملا آماده کرده تا تضمین نظامی برای هرگونه اقدامات خارجی که توسط دولت و حزب اتحاذ می‌شود را فراهم کند.»

کره شمالی در روزهای گذشته به همسایه جنوبی خود هشدار داده در صورت عدم جلوگیری از پخش بروشور علیه پیونگ‌یانگ در نقاط مرزی، دفتر ارتباطی خود با سئول در این کشور بسته خواهد شد.

«کیم یو جونگ» خواهر رهبر کره شمالی گفته بود که در صورت تعلل سئول در قطع فعالیت فعالان ضد پیونگ یانگ، کشورش به توافق نظامی که در سال ۲۰۱۸ با کره جنوبی حاصل شد خاتمه می‌دهد.

کره جنوبی به تازگی در اقدامی که نگرانی همسایه شمالی خود را موجب شده، از استقرار سامانه‌های پدافندی «تاد» ساخت آمریکا در  یک پایگاه هوایی در کشور خود خبر داد. یک مقام نظامی کره جنوبی در این زمینه گفت که این موشک‌ها جایگزین نمونه های قبلی شده‌اند. وزارت دفاع کره جنوبی نیز اعلام کرده که علاوه بر استقرار این موشک‌های جدید تاد، آمریکا ژنراتور و تجهیزات جمع آوری اطلاعات جدید را به پایگاه هوایی «سئونگجو» در کره جنوبی ارسال کرده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *