نتانیاهو ۴ سناریو برای اشغال کرانه باختری به گانتز ارائه کرد

نتانیاهو ۴ سناریو برای اشغال کرانه باختری به گانتز ارائه کرد

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، منابع صهیونیست می‌گویند «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر و «یاریو لِوین» رئیس پارلمان رژیم صهیونیستی، چهار سناریو برای اجرای طرح اشغال کرانه باختری را به «بنی گانتز» وزیر جنگ و «گابی اشکنازی» وزیر خارجه این رژیم ارائه کرده‌اند.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع حاضر در نشست شامگاه چهارشنبه سران این رژیم گزارش داد که این سناریوها از اشغال سی درصدی کرانه باختری تا اشغال نمادین فقط بخش‌هایی از آن را شامل می‌شود.

این منابع می‌گویند تمام سناریوها روی نقشه به صورت تصویری ارائه شد اما نتانیاهو و لِوین به گانتز و اشکنازی نگفتند که کدام سناریو را ترجیح می‌دهند.

به نوشته وبگاه این شبکه، گانتز و اشکنازی در این نشست تاکید کردند که با اشغال بخش‌هایی از کرانه باختری که ساکنان فلسطینی دارد، مخالف هستند. آنها همچنین با طرح اشغال بدون ارائه حق برابر به فلسطینی‌ها برای زندگی کردن در آن مکان‌ها، مخالفت کردند.

بر این اساس، گانتز و اشکنازی در این نشست خواستند که هر طرح اشغالی که قرار است اجرا شود، یکجانبه نباشد بلکه ذیل چارچوب دیپلماتیک وسیعتری باشد که در آن فلسطینی‌ها نیز مابه‌ازایی دریافت کنند.

منابع مذکور همچنین توضیح دادند که این نشست بدون نتیجه خاص یا پیشرفت معناداری پایان یافت و قرار است طی روزهای آینده باز هم رایزنی‌های بین نتانیاهو، گانتز، اشکنازی و لوین برگزار شود.

رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت‌های دولت ترامپ، ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه‌های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.

پیش از این دستیاران نتانیاهو با ابراز نگرانی درباره اختلاف وی با گانتز بر سر طرح اشغال کرانه باختری، گفته بودند این اختلافات می‌تواند آمریکا را از حمایت از این طرح منصرف کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *