روایت ضرغامی از صحبت‌های "پدرسالار" درباره رهبری/ "محمدعلی کشاورز" از حملات شبکه‌های معاند نترسید

روایت ضرغامی از صحبت‌های “پدرسالار” درباره رهبری/ “محمدعلی کشاورز” از حملات شبکه‌های معاند نترسید

[ad_1]

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو، بعد از درگذشت محمدعلی کشاورز بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون روایت‌های مختلفی از دوران حرفه‌ای بازیگری و ویژگی‌های اخلاقی و زندگی‌اش توسط شخصیت‌های فرهنگی و هنری مطرح شد. توئیت عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صداوسیما و عضو فعلی شورای عالی انقلاب فرهنگی ذهن‌ها را به سمت دیگری برد. چرا که او نوشته بود: رهبر معظم انقلاب چندی پیش جویای احوال محمدعلی کشاورز بودند و از روحیه بالا و امید بخشی او به جوانان تشکر کرده بودند.

بازیگران سینما و تلویزیون ایران , تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , سینمای ایران , تئاتر ,

ماجرا از این قرار بود که چند صباح قبل رهبر انقلاب بعد از مطالعه گفت‌وگوی “محمدعلی کشاورز” به مناسبت 90 سالگی‌‌اش، به یکی از اعضای دفترشان سپرده‌اند تا با این بازیگر پیشکسوت تماس تلفنی بگیرند، جویای احوالش شوند و از رحیه بالا و امیدبخشی‌اش تشکر کنند. مرحوم کشاورز نیز در پاسخ ضمن درخواست ابلاغ سلامش به رهبر انقلاب از توجه و تفقد ایشان تقدیر و تشکر کرده بود.

عزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق صداوسیما درباره صحبت‌های محمدعلی کشاورز درباره نقش و جایگاه رهبری و رفتارهای خاصِ این استاد فقید سینما، تئاتر و تلویزیونی به خبرنگار خبرگزاری تسنیم  گفت: محمدعلی کشاورز بزرگمرد هنرهای نمایشی ایران در سن 90 سالگی با کارنامه‌ای بسیار مؤفق و طولانی دعوت حق را لبیک گفت. مراسم تشییع و تدفینش نیز به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی آنطور که شایسته‌اش بود صورت نگرفت. از سال 1374، با او ارتباط، مصاحبت و مجالست داشته‌ام. حتی در مجالس و مهمانی‌های خصوصی‌ام حاضر می‌شد و موجب سربلندی و افتخار خانواده می‌شد.

بازیگران سینما و تلویزیون ایران , تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , سینمای ایران , تئاتر ,

وی با اشاره به نقش شعبان استخوانی سریال “هزاردستان” افزود: کارنامه ارزشمند هنری او برکسی پوشیده نیست. با جستجوی ساده‌ای می‌توان مجموعه‌ای از شخصیت‌های ماندگار در آثار نمایشی که با ایفای نقش هنرمندانه او جان گرفتند را مشخص کرد.  شخصاً نقش “شعبان استخوانی” در سریال “هزاردستان” و آن هم در 2 دوره تاریخی از سرگذشت او را بیشتر می‌پسندم. در دوره مسئولیتم در معاونت سینمایی ارشاد، یکی از مشاوران و همراهان خوب و دلسوزم به شمار می‌رفت و صادقانه و بدون حاشیه، آنچه را که در بضاعت داشت در اختیارم قرار می‌داد.

ضرغامی درباره عدم سیاست‌زدگی و بضاعت بالای هنری “محمدعلی کشاورز”، گفت: بعداز دوم خرداد سال 1376 که تا مدتی فضای هنری کشور به‌شدت سیاست‌زده شد، مرحوم کشاورز بدون کوچکترین تغییر رفتاری به مسیر گذشته‌اش ادامه داد. بضاعت بالای هنری او اجازه نمی‌داد که او را از صحنه حذف کنند. 

بازیگران سینما و تلویزیون ایران , تلویزیون , صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران , سینمای ایران , تئاتر ,

رئیس اسبق سازمان صداوسیما در خصوص صحبت‌های محمدعلی کشاورز درباره جایگاه و نقش رهبری در هدایت اصحاب هنر بدون توجه به حملات شبکه‌های معاند، تأکید کرد: زمانی که با شجاعت در جشنواره تولیدات رادیو و تلویزیونی در ارومیه ، آن مراسم پرشکوه پایانی، درباره جایگاه و نقش رهبری در هدایت اصحاب هنر صحبت کرد هرگز از حملات و بدگویی‌های شبکه‌های معاند، ضدانقلاب و کج‌اندیشان داخلی هراسی به دل راه نمی‌داد؛ اعتقادش بود.

وی تصریح کرد: مصاحبه‌‌هایش سرشار از امیدآفرینی بود. به خصوص در همین اواخر که گفت 90 سال است که خوشبختم و مورد تحسین رهبری قرار گرفت. برخی بی‌مهری‌ها در فرآیند درمانی‌اش را با بزرگواری و حق‌شناسی پاسخ می‌داد. او الگوی هنرمندی ملی، متعهد و مردمی بود؛ خدایش بیامرزد.

منبع: تسنیم

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *