نقشه راه مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی ایران تا سال ۱۴۰۰ تدوین شود

نقشه راه مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی ایران تا سال ۱۴۰۰ تدوین شود

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از دانشگاه علوم پزشکی ایران، اتاق فکر مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی ایران با حضور جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران، معاونین آموزشی، بهداشتی و درمان و سایر اعضاء در سالن شورای ستاد مرکزی برگزار شد.

در این جلسه جلیل کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران بر تعیین نقشه راه مدیریت بحران تاکید کرد و گفت: با همکاری اساتید، دانشجویان و گروه حوادث و بلایا، نقشه راه برای مدیریت بحران و برنامه عملیاتی تا سال ۱۴۰۰ تنظیم شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: نقش و تکالیف حوزه‌های مختلف در مدیریت بحران مشخص شود. تکمیل پروژه‌های عمرانی نظام سلامت و سرمایه گذاری جهت مقاوم سازی سازه‌های دانشگاه حائز اهمیت است.

کوهپایه زاده اجرای برنامه عملیاتی مدیریت بحران را جزء تکالیف ذاتی دانشگاه دانست و افزود: در این مسیر از ظرفیت سازمان‌های ذیربط و مشاوره اساتید باتجربه استفاده شود. این برنامه ارزشمند می‌تواند در قالب پروژه پژوهشی اجرا شود و در این راستا مباحث علمی، فرهنگی و عمرانی قابل توجه است.

اعضای اتاق فکر مدیریت بحران دانشگاه پیرامون یکسازن سازی ساختار‌ها و پرهیز از موازی کاری، تعیین وظایف بخش‌های مختلف، تهیه سند مدیریت بحران، تبدیل دانش به عملیات کابردی، استفاده از ظرفیت‌های برون دانشگاهی، توسعه بحث پژوهش در بحران، تسریع در انجام برنامه و سرمایه گذاری جهت ایمنی سازه‌ها بحث و تبادل نظر کردند.

همچنین توکلی؛ معاون درمان دانشگاه پیشنهاد داد: تا مانور‌های مختلف جهت آمادگی دانشگاه برای بحران‌های آتی برگزار و زیر ساخت‌های لازم تکمیل شود. چند برنامه مشخص در راستای آموزش بحران و مدیریت کاربردی تعیین شود.

تامین اعتبار لازم و توسعه آزمایشگاه رفرنس جهت مدیریت بحران، اجرای برنامه عملیاتی، استفاده از فضای مجازی برای هماهنگی و اطلاع رسانی، تشکیل جلسات مستمر با دستور کار مشخص، بهره گیری از تضارب آرا و تجربیات ملی و بین المللی از دیگر موارد مطرح شده توسط رئیس دانشگاه در این جلسه بود.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *