افزایش خودسرانه قیمت کالاها در کشور منطقی نیست

افزایش خودسرانه قیمت کالاها در کشور منطقی نیست

[ad_1]

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، حسین مدرس خیابانی عصر پنج شنبه پس از بازدید از شرکت ذوب آهن اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ذوب آهن اصفهان با برخی مشکلات در زمینه تأمین سنگ آهن و مواد اولیه روبرو است و بر این اساس در راستای رفع این مشکل قرار بر این شد فولاد مبارکه اصفهان یک میلیون تن گندله در طول یک سال در اختیار این مجموعه قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه ذوب آهن اصفهان به شکل بالقوه توانایی تولید ۳.۶ تن محصول را در طول سال دارد، تاکید کرد: با تحقق موضوع تأمین سهمیه یک میلیون و ۷۵۰ هزار تنی تولید مواد معدنی، یک میلیون تن به ظرفیت تولید این مجموعه اضافه خواهد شد و این امر در راستای تولید حداقل سه میلیون تن محصولات این مجموعه مؤثر خواهد بود.

سرکوب قیمت‌ها موجب توقف تولید می‌شود

سرپرست وزارت صمت در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به تغییر شاخص‌های تولید در سال جاری و بالا رفتن نرخ ارز و میزان تورم تاکید کرد: با سرکوب قیمت‌ها، تولید متوقف می‌شود که مخالف شعار سال در راستای جهش تولید است و بازار نیز بدین شکل کنترل نخواهد شد.

وی تصریح کرد: در این راستا ضمن اینکه با افزایش خودسرانه قیمت‌ها که امری غیرمنطقی است مخالف هستیم و با آن برخورد قانونی خواهیم کرد اما باید به این نکته نیز اشاره کنم که تغییر قیمت گذاری‌های واحدهای تولیدی که در اثر شاخص‌های کلان و طبیعی رخ داده باشد برای ما پذیرفته شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *