حمایت عربستان سعودی از ادعاهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران

حمایت عربستان سعودی از ادعاهای آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، عربستان سعودی روز پنجشنبه اعلام کرد که از تلاش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای افزایش بازدیدها از فعالیت‌ها و سایت‌های هسته‌ای ایران حمایت می‌کند.

«خالد بن سلطان» سفیر عربستان سعودی در اتریش که نماینده این کشور در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز است از ادعاهای اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه ایران نیز اعلام حمایت کرد.

اظهارات شاهزاده خالد در جریان نشست مجازی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود که عمدتا بر برنامه هسته‌ای ایران تمرکز داشته است.

وی در بخشی از سخنانش مدعی شد که باید مقاصد برنامه هسته‌ای ایران و چیزهایی که ایران به دنبال دستیابی به آن است مشخص شود.

نشست فصلی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از روز دوشنبه به صورت ویدئو کنفرانس آغاز و تا روز جمعه ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد ماه) ادامه خواهد داشت.

کاظم غریب‌آبادی سفیر و نماینده دائم ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز روز پنجشنبه در نشست فصلی شورای حکام با موضوع بررسی گزارش مدیرکل در مورد موافقتنامه پادمان ان.پی.تی ایران که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، دو درخواست دسترسی آژانس را مبتنی بر اطلاعات غیرمعتبر و ادعایی خواند و تصریح کرد: ایران قلمرو خود را بر مبنای ادعاهای دشمنانش به روی آژانس باز نمی‌کند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *