captcha

تظاهرات گسترده در غزه در محکومیت توطئه گسترش اشغالگری‌

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری دانشجو به نقل از معا (خبرگزاری رسمی فلسطین) روز گذشته جنبش حماس در اردوگاه «جبالیا» واقع در شمال نوار غزه تظاهرات گسترده‌ای ضد پروژه گسترش اشغالگری در کرانه باختری و اجرای طرح ضد فلسطینی معامله قرن ترتیب داد.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات پلاکارد‌هایی با شعار رد و محکومیت ملی پروژه‌های اشغالگری صهیونیست‌ها در دست داشتند و خواستار انقلاب و انتفاضه و مقاومت برای شکست این پروژه‌ها شدند.

«مشیر المصری» از رهبران جنبش حماس طی سخنرانی خود در این تظاهرات تأکید کرد که این تظاهرات گسترده در چارچوب رد قاطع پروژه اشغالگری صهیونیست‌هاست که نیرو‌ها و گروه‌های فلسطینی و نیز فعالان ملی آن را ترتیب داده‌اند.

المصری با هشدار به اشغالگران درخصوص هر نوع اقدام در زمینه الحاق کرانه باختری اظهار داشت: ما اجاز ه نمی‌دهیم حذف مسئله فلسطین در زندگی و تاریخمان ثبت شود و آماده مقابله با آن هستیم و با همه توان خود از مسئله فلسطین دفاع می‌کنیم.

رهبر حماس ادامه داد که اگر رژیم اشغالگر صهیونیستی گمان می‌کند می‌تواند از سرگرم شدن منطقه به بحران‌های مختلف و مشغول شدن دنیا به حواشی شیوع ویروس کرونا برای اجرای پروژه‌های اشغالگری و معامله قرن سوءاستفاده کند و ما ساکت بمانیم٬ دچار توهم شده است.

وی تأکید کرد: دست ما روی سلاح و موشک و تصمیم با خودمان است؛ اگر رژیم صهیونیستی قدمی برای گسترش اشغال در کرانه باختری بردارد ساکت نمی‌مانیم٬ هرچند سر و فرزند و هرچه داریم، در این راه بدهیم.

المصری از اهالی غزه و کرانه باختری خواست تا یک انقلاب و انتفاضه دیگر در برابر رژیم اشغالگر و غارت زمین و مقدسات فلسطین به پا کنند.

عضو جنبش حماس با تأکید بر گزینه وحدت ملی به‌عنوان یک گزینه استراتژیک خواستار توافق بر یک استراتژی واحد برای مقابله با چالش‌هایی شد که مسئله فلسطین را تهدید می‌کند و از نیرو‌های ملی خواست تا هرچه سریع‌تر برای امضای یک توافق ملی جهت مقابله با تلاش‌های رژیم صهیونیستی در راستای از بین بردن مسئله فلسطین٬ اقدام کنند.

المصری تأکید کرد که الان زمان آن رسیده که تشکیلات خودگردان به تصمیم ملی و انحلال توافق اسلو و کنار زدن روند سازش با دشمن پایبند باشد.

او همچنین از برخی رژیم‌های عربی که برای عادی‌سازی روابط با اشغالگران در رقابت با یکدیگر هستند خواست تا این روند را متوقف کنند؛ چراکه هرگونه عای‌سازی با دشمن صهیونیستی به منزله فرود آوردن یک خنجر سمی بر پشت مسئله فلسطین است.

در همین راستا امروز حماس با رد قاطع هرگونه راه‌حل برای پشت پا زدن به مسئله آوارگان فلسطینی و پایان حق بازگشت آنها٬ همانطور که در معامله قرن و سایر پروژه‌های ضد فلسطینی آمده، تأکید کرد که حق بازگشت٬ یک حق قانونی و فردی برای فلسطینیان است و نمی‌تواند نابود شود.

حماس به‌مناسبت روز جهانی آوارگان با اشاره به اینکه زندگی با کرامت آوارگان٬ از خلال حضور در زمین‌های آزادشده خودشان محقق می‌شود، بر حق بازگشت آوارگان فلسطینی به کشورشان تأکید کرد.

این جنبش از همه آوارگان فلسطینی خواست تا بر وحدت کلمه و مقاومت خود در برابر دشمن محافظت کنند.

حماس همچنین بر نقش آوارگان فلسطینی در ابتکار ملی فلسطین و نیز مشارکت آن‌ها در تصمیم‌گیری‌های ملی و حق برخورداری آن‌ها از نماینده سیاسی و مشارکت در انتخابات تأکید کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.