بمب‌های ساعتی کرونایی در آلمان

بمب‌های ساعتی کرونایی در آلمان

[ad_1]

 به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، نشریه “فوکوس” آلمان در گزارشی خانه‌های سالمندان در آلمان را بمب ساعتی کرونایی در این کشور ارزیابی کرده و نوشت: کرونا همچنان در آلمان گسترش می‌یابد و شمار مبتلایان به این بیماری به شدت در حال افزایش است. بخصوص در خانه‌های سالمندان همواره افراد بیشتری پیامد بیماری کرونا جان خود را از دست می‌دهند. در هر صورت این رده سنی یک گروه خطر برای بیماری کرونا محسوب می‌شوند. اینکه این گروه سنی باید در یک فضای محدود در کنار هم زندگی کنند خطر بزرگی را ایجاد می‌کند.

اتحادیه بازنشستگان ایتالیا Spi-CGIL وضعیت خانه‌های سالمندان در ایتالیا را این گونه مشخص می‌کند که خانه‌های سالمندان بمب ساعتی واقعی هستند و زمانی که ویروس به این اماکن نفوذ کند منجر به قتل عام می‌شود.

نویسنده در ادامه این گزارش نوشت: البته همچنین در آلمان هم شرایط در خانه‌های سالمندان و اماکن نگهداری از بازنشستگان متشنج است. همواره از طرف بسیاری از این اماکن و موسسات خبر می‌رسد که بسیاری از ساکنان و کارکنان آن به کرونا مبتلا شده اند و تعداد زیادی هم در اثر این ابتلا جان خو را از دست داده اند.

خانه سالمندان “سنت نیکلاس” در شهر وورسبورگ آلمان به کانون مرگ و میر کرونایی در ایالت بایرن تبدیل شده است. از ۱۴ مرگ کرونایی در وورسبورگ ۱۳ مورد در این خانه سالمندان اتفاق افتاده است. همه فوت شدگان سن بالا داشته و یا دچار بیماری‌های قلبی بودند. از حدود ۱۶۱ ساکن این خانه سالمندان اخیرا ۴۴ نفر به کرونا مبتلا شده اند. ۳۲ نفر از ۸۶ کارکنان این موسسه هم به این بیماری آلوده شده اند که پزشک این موسسه هم از جمله آن‌ها است.

کمبود پرسنل و همچنین شرایط اضطراری کمبود ماسک‌های تنفسی و لباس‌های محافظ باعث پیچیده‌تر شدن اوضاع شده است.

همچنین در شمال آلمان هم خانه‌های سالمندان به کانون بحران کرونا تبدیل می‌شوند. بخصوص یک خانه سالمندان در شهر ولفسبورگ آلمان به شدت تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته است. از حدود ۱۶۵ ساکن این موسسه تقریبا نیمی (۷۲ نفر) به کرونا مبتلا شده و ۱۷ نفر هم تا به حال در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

شهردار ولفسبورگ در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته است که بدترین اوضاع هنوز در پیش روی ما قرار دارد. به گفته وی دورانی بسیار بسیار سخت در پیش روی ما قرار دارد.

هیات مدیره بنیاد حمایت از بیماران در آلمان، خانه سالمندان را در دوران بحران کرونا یک مکان بسیار خطرناک ارزیابی کرده و با این همه عرصه سیاسی را در ایجاد این شرایط فاجعه بار در خانه‌های سالمندان مسئول دانسته است. وی بی توجهی عرصه سیاسی به خانه‌های سالمندان و تمرکز بیش از حد به بیمارستان‌ها را در دوران بحران کرونا با وجود هشدار‌هایی که داده می‌شد از علت‌های ایجاد این شرایط فاجعه بار در خانه‌های سالمندان دانست.

ایالت نیدرزاکسن آلمان بعد از مرگ تعداد زیادی از مبتلایان به کرونا در ولفسبورگ توقف پذیرش سالمندان در مراکز نگهداری از این بیماران را اعلام کرده است.

در ایالت “بادن وورتمبرگ” آلمان هم تا به حال در حداقل ۷ خانه سالمندان ۷۴ نفر به کرونا مبتلا شده اند. ۸ سالمند هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند. بسیاری از کارکنان این خانه‌های سالمندان و کادر پزشکی هم به این بیماری مبتلا شده اند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *