مهلت مجدد به دانشجویان تعلیق شده برای شرکت در دوره‌های مجازی دروس معارف

مهلت مجدد به دانشجویان تعلیق شده برای شرکت در دوره‌های مجازی دروس معارف

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، به نقل از مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان، دبیر کمیسیون رسیدگی به تخلفات آموزشی تصمیمات این کمیسیون در خصوص کاربران تعلیق شده را تشریح کرد.

 

وی با اشاره به درخواست‌های متعدد دانشجویان تعلیق شده و اعلام ندامت از تخلفاتی که انجام داده اند، گفت: مشی مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان مبنی بر ایجاد امکان جبران برای دانشجویان متخلف است و در این راستا فرصت مجددی در سامانه ایجاد شده است تا متخلفین ضمن دریافت اخطار و تکمیل تعهدنامه، از طریق گذراندن مجدد درس‌های مجازی، تخلفات خود را جبران نمایند.

 

وی اضافه کرد: شروع این دوره از ۲ تیرماه لغایت ۲۰ تیرماه میباشد و بعد از این تمدید نمیگردد.

وی در پاسخ به این سوال که “تعداد جلسات جبرانی که تعلیق شدگان باید بگذرانند چقدر است؟ ” گفت: تعداد جلسات توسط استاد مربوطه یا گروه معارف دانشگاه تعیین خواهد شد. بنابر این لازم است دانشجویان قبل از گذراندن دروس با استاد یا گروه معارف دانشگاه خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهند. همچنین درس‌هایی که متخلفین قبلاً در سامانه گذرانده بودند باطل شده است و نمی‌توانند از آن درس‌ها گواهی دریافت نمایند و صرفاً درس‌های جدیدی که می‌گذرانند به استاد مربوطه یا گروه معارف گزارش خواهد شد. علاوه بر این سوابق متخلفین در سامانه ثبت شده است که در ترم‌های بعدی هم مورد توجه و نظارت جدی‌تر خواهند بود و در صورت ارتکاب هرگونه تخلف بدون اغماض به کمیته انضباطی دانشگاه معرفی خواهند شد.

وی در ادامه با اشاره به این که فعالیت‌های آموزشی دانشجویان به صورت مداوم تحت نظارت سامانه هوشمند قرار دارد و در صورت ارتکاب تخلف، از طرف سامانه تعلیق خواهند شد، افزود: همچنین تمامی کانال ها، گروه‌های مختلف و اعضای آن‌ها از طرف دستگاه‌های ذیربط بصورت مداوم تحت پایش و بررسی قرار دارند و در زمان مناسب و بر اساس اولویت بندی مورد برخورد قانونی قرار خواهند گرفت؛ بنابراین توصیه می‌شود دانشجویان قبل از دریافت اخطار انضباطی و یا تعلیق از این گروه‌ها خارج گردند. همچنین کافی نت‌ها و افراد سودجو نیز مورد شناسایی قرار گرفته اند که در مرحله برخورد قضایی قرار دارند. بنابر این به دانشجویان عزیز توصیه می‌گردد که از اعتماد و در اختیار قرار دادن کد ملی و کلمه عبور خود به اینگونه افراد جداً پرهیز نمایند تا به عنوان متخلف شناسایی و تعلیق نشوند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *