زمان سفر رئیس دستگاه قضا به خوزستان مشخص نیست / بخشی از اعتراضات کارگری، بحق است

زمان سفر رئیس دستگاه قضا به خوزستان مشخص نیست / بخشی از اعتراضات کارگری، بحق است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، حجت الاسلام صادق مرادی، رئیس کل دادگستری استان خوزستان امروز، دوم تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: طی جلساتی که در شورای تأمین داشتیم، از طریق استاندار خوزستان پیگیر مشکلات کارگران استان هستیم.

حجت الاسلام مرادی اضافه کرد: رئیس دستگاه قضا طبق برنامه، هر دو هفته یکبار به استان‌ها سفر می‌کنند و قطعا به خوزستان سفری خواهند داشت؛ اما تاکنون زمان دقیقی برای سفر ایشان مشخص نشده است.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان ادامه داد: بخشی از اعتراضات کارگری خوزستان، بحق است و طبقه زحمتکش کارگر درگیر مسائل معیشتی خود هستند. ما این مشکلات را به ریز و دقت بررسی می‌کنیم و از مشکل خرید گوجه از کشاورزان تا مشکل کارگران صنایع بزرگ خوزستان را پیگیری کرده ایم.

وی در خصوص نظارت بر مالیات پزشکان، اظهار کرد: معاونت حقوق عامه دادستانی، مکاتبه‌ای با نظام پزشکی داشتند و پزشکان را ملزم به نصب دستگاه کارتخوان کرده ایم. در کمیسیون‌های مالیاتی، یک قاضی عضو است و از ابن طریق نظارت بر مالیات پزشکان صورت می‌گیرد.

حجت الاسلام مرادی اذعان کرد: با اقداماتی که صورت گرفته، توانسته ایم آمار طلاق را در استان خوزستان تا حدود نیم درصد کاهش دهیم. کلاس‌ها و آموزش‌های خوبی برای زوجین پیش و پس از ازدواج برگزار می‌شود که اقداماتی موثر در زمینه کاهش میزان طلاق بوده است.

وی اضافه کرد: یکی از مراکزی که نگران شیوع ویروس کرونا در آن بودیم، زندان‌ها بودند که برای کنترل آن بیش از ۴ هزار زندانی به مرخصی رفته اند. معاونت ناجا طی بررسی‌هایی که داشته است، مشخص شد جرائمی که در این مدت صورت گرفت، توسط زندانی‌های آزاد شده صورت نگرفته و البته ما نیز به زندانیان سابقه دار مرخصی نداده ایم.

رئیس کل دادگستری استان خوزستان با بیان اینکه در سه ماهه اول امسال، ۳۷ درصد کاهش جرائم را داشتیم، گفت: برخلاف سایر کشور‌ها که آمار طلاق به دلیل شیوع ویروس کرونا افرایشی بوده است، در استان خوزستان این آمار ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ورودی پرونده‌ها در استان ۳۷ درصد کاهش پیدا کرده است و جرائم نیز بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *