میرسلیم: با اقدام اروپا فاتحه برجام خوانده شد/ شورای حکام آژانس بازیچه دست آمریکا است

با اقدام اروپا فاتحه برجام خوانده شد / شورای حکام آژانس بازیچه دست آمریکا است

[ad_1]

مصطفی میرسلیم نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجو، اظهار داشت: پیشنهاد مذاکره مجدد ترامپ به ایران بدین معناست که رئیس جمهور احمق آمریکا درصدد درست کردن یک وجه‌ای برای خود است تا بتواند پیروز انتخابات شود.

وی با بیان اینکه ترامپ یک دقل باز عجیبی است که نباید به حرف‌های آن اعتماد کرد، ادامه داد: آمریکا هیچگاه به فکر منافع دیگر ملت‌ها و علی الخصوص ایران نبوده و نیست بلکه منافع خود را به منافع سایر کشور‌ها ترجیح می‌دهد.

نماینده تهران گفت: با اقدام اخیر کشور‌های اروپایی در تصویب قطعنامه علیه ایران این موضوع را ثابت کرد که کشور‌های غربی غیر قابل اعتماد هستند، از این رو مردم ایران و مجلس شورای اسلامی مخالف مذاکره مجدد با آمریکا و اذناب آن‌ها یعنی اروپا هستند.

میرسلیم افزود: در این مرحله ایران باید کاری انجام دهد که آگاهی کشور‌هایی که دراین زمینه رای دادند بیشتر شود و بدانند که اقدامی که انجام دادند انتهایی ندارد و چیزی عایدشان نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ایران از حق خود نخواهد گذشت، گفت: اروپایی‌ها با این اقدام به نوعی خاک بر روی برجام ریختند، یعنی فاتحه برجام با این اقدام شورای حکام به صراحت خوانده شد.

میرسلیم ادامه داد: با این اقدام اروپایی‌ها متوجه نمی‌شویم که چرا دولت باز اصرار به انجام تعهداتش در برجام دارد. به نوعی برجام آبروی دولت است که نمی‌خواهد آن را از دست دهد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت هفت سال از عمر خود را تلف تحقق برجام کرده است، گفت: دولت به غیر از برجام دستاورد دیگری ندارد یعنی در این چند سال فقط وقت کشور را تلف کرد.

وی خاطر نشان کرد: با تصویب قطعنامه شورای حکام علیه ایران این امکان وجود دارد که پرونده ایران به مرحله بعد یعنی شورای امنیت سازمان ملل برود که در آنجا مطمئنا کشور‌های دوست مانند روسیه و چین این اقدام ناروا را رد خواهند کرد.

میرسلیم در پایان تصریح کرد: اقدام شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به هیچ عنوان درست نبود و نباید این حرکت را انجام می‌دادند یعنی نباید بازیچه دست آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌شدند.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *