چرا اروپا دستپخت مشترک دو احمق بی کفایت را در خروج از برجام نادیده گرفت؟

چرا اروپا دستپخت مشترک دو احمق بی کفایت را در خروج از برجام نادیده گرفت؟

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) در صفحه توئیترش با اشاره به کتاب جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید و واکنش ترامپ به انتشار این کتاب و الفاظی که این دو در این مدت در قبال یکدیگر استفاده کردند و همچنین قطعنامه ضد ایرانی پیشنهادی سه کشور اروپایی که روز جمعه در شورای حکام به تصویب رسید، نوشت: «بولتون در کتاب خاطراتش ترامپ را دمدمی مزاج و احمق خطاب کرده و ترامپ هم در مقابل او را یک احمق بی کفایت خوانده است. چرا اروپا دستپخت مشترک دو احمق بی‌کفایت را در خروج از برجام نادیده گرفت و با ارائه قطعنامه ضدایرانی بازیچه دست آن‌ها شد؟»

کتاب جدید «جان بولتون» مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید تحت عنوان «اتاقی که اتفاق آنجا افتاد» به بمب خبری جدید علیه «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور تبدیل شده است. او در این کتاب به افشاگری علیه ترامپ و اعضای کابینه‌اش پرداخته است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر بولتون را کاملا بی‌کفایت و دروغگو خواند و نوشت: «من به جان بولتون به دلیل اینکه یک فرد خل وضع به شمار می‌آمد و مورد تایید سنا قرار نمی‌گرفت یک فرصت دادم. من همیشه دوست دارم که دیدگاه‌های مختلف را بشنوم. مشخص شد که وی کاملا بی‌کفایت و دروغگو بوده است. نظر قاضی را ببینید. (بولتون) اطلاعات طبقه بندی شده (را منتشر کرده است).»

گفتنی است، سه کشور اروپایی عضو برجام (آلمان، انگلیس و فرانسه) پیش نویس قطعنامه‌ای ضد ایرانی را به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ارائه کردند که این قطعنامه روز جمعه ۳۰ خرداد ماه با ۲۵ رای مثبت، هفت رای ممتنع، یک غایب و دو رای منفی به تصویب رسید.

چین و روسیه دو کشوری بودند که به این قطعنامه رای منفی دادند. نمایندگی چین در دفتر سازمان ملل در وین پس از صدور این قطعنامه از آن ابراز تاسف کرد و نسبت به تاثیر چنین اقدامی بر برجام هشدار داد.

در این قطعنامه از ایران خواسته شده است به تعهدات خود در چارچوب ان. پی. تی و پروتکل الحاقی کاملا پایبند باشد.

«رافائل گروسی» مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی نیز روز (جمعه) بعد از تصویب قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام، گفت این سازمان به فشار بر ایران برای گرفتن پاسخ درباره مکان‌های مورد نظر ادامه می‌دهد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *