captcha

دستاورد‌های حشد شعبی در سومین مرحله عملیات قهرمانان

[ad_1]

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو به نقل از شبکه الفرات، هیئت حشد شعبی دستاورد‌های سومین مرحله عملیات موسوم به قهرمانان عراق را که از صبح روز دوشنبه آغاز شده است اعلام کرد.

بر اساس این گزارش در این عملیات نیرو‌های حشد شعبی و پلیس شرکت داشتند و نیرو‌های هوایی عراق نیز از آن‌ها پشتیبانی می‌کرد.

این عملیات برای پاکسازی مناطقی در استان صلاح الدین برگزار شد و هدف از آن برقراری امنیت و ثبات، تعقیب تروریست‌های داعشی باقیمانده، دستگیری عناصر تحت تعقیب و تحویل آن‌ها به مراجع قضایی بود.

نیرو‌های حشد شعبی در جریان این عملیات موفق شدند امنیت ۳۸ روستا را که تروریست‌ها از آن برای حملات تروریستی علیه نیرو‌های امنیتی و غیرنظامیان استفاده می‌کردند برقرار کنند. در این عملیات همچنین  امنیت کرانه شرقی حاوی العظیم به طول تقریبی ۶۲ کیلومتر مربع به صورت کامل برقرار شد.

نیرو‌های داوطلب مردمی عراق همچنین در این عملیات موفق شدند ۳۳ مخفیگاه گروه تروریستی داعش را منهدم کرده و ۱۴ موشک کاتیوشا کشف و ضبط کنند.

نیرو‌های حشد شعبی در این عملیات ۷ رشته تونل تروریست‌های داعشی را منهدم و ۳ دستگاه موتور سیکلت را منهدم کردند.

کشف چندین قبضه اسلحه، کشف یک کارگاه آماده سازی مواد منفجره و خودرو‌های بمب گذاری شده، کشف مستندات مربوط به گروه تروریستی داعش از جمله دستاورد‌های دیگر حشد شعبی در این عملیات است.

در طول سه روز گذشته دو نفر از نیرو‌های حشد شعبی در حین انجام مأموریت به شهادت رسیدند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *