captcha

مبارزه باتروریسم اقدامی جهانی بایدباشد/ابعادحادثه دردست بررسی است

[ad_1]

واکنش موسوی به درگیری در نزدیکی مرز‌های ایران و ترکیه:

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص در گیری رخ داده در نزدیکی مرز‌های مشترک کشورمان و ترکیه بین عناصر تروریست و نیرو‌های نظامی ترکیه، اظهار داشت: بر اساس اخبار منتشره در رسانه‌های ترکیه در شامگاه سه شنبه سوم تیرماه میان عناصر گروهک‌های تروریستی و نیرو‌های نظامی ترکیه در نزدیکی مرز مشترک ایران و ترکیه درگیری مسلحانه رخ داده که در اثر آن دو نیروی مرزبانی ترکیه مجروح شدند که طبق اخبار منابع ترکیه‌ای یکی از آن‌ها بر اثر جراحات وارده درگذشته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: به استناد مرزبانی استان آذربایجان غربی در اثر این درگیری، یک گلوله خمپاره به داخل خاک جمهوری اسلامی ایران اصابت نموده که خوشبختانه تلفات انسانی در بر نداشته است. ابعاد مختلف این حادثه توسط مسئولین مرزی دوکشور در دست بررسی است.

موسوی با ابراز تاسف و همدردی با آسیب دیدگان این حادثه، تردد عناصر تروریستی بین دو کشور و حمله تروریست‌ها به نیرو‌های مرزبانی و نظامی که منجر به شهادت آنان در جمهوری اسلامی ایران و ترکیه می‌شود را، محکوم کرد و افزود: همانطور که بار‌ها بیان کرده ایم مبارزه با تروریسم یک اقدام جهانی باید باشد و ضروری است همه کشور‌ها به این امر متعهد باشند و تا زمانی که حمایت‌های برخی کشور‌ها از این تروریست‌ها ادامه داشته باشد متاسفانه شاهد جنایت‌های آنان هستیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *