مسئله محور نبودن برخی مسئولین عامل ایجاد چالش در کشور شده است

مسئله محور نبودن برخی مسئولین عامل ایجاد چالش در کشور شده است

[ad_1]

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه خبری سازمان بسیج دانشجویی، سردار محمد در ابتدای نشست با تشکر از دعوت ایشان به این جلسه گفت: تشکر می‌کنم از آقای نیک‌روش که بنده را به این جلسه دعوت کردند و زمانی را به بنده  اختصاص داده در این همایش تا ما بتوانیم خدمت دوستان برسیم.

وی ادامه داد: شرایط امروز کشور شرایط سخت و پرتلاطمی هست و با توجه به اینکه ۴۱ سال از انقلاب مقدس اسلامی ایران می‌گذرد همه باید دست‌به‌دست هم بدیم و زمینه ظهور حضرت حجت را فراهم کنیم چراکه حضرت امام پایه‌های این انقلاب را بر این اساس و بر همین مبنا استوار کردند و خودشان نیز بر همین مبنا عمل کردند  و وقتی هم که این علم را به دست مقام معظم رهبری دادند ایشان نیز  و در همه این سال‌ها همان مسیر را رفتن که حضرت امام مشخص کرده بودند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاءخاطرنشان کرد: اگر امروز در حوزه هنجار‌ها و ارزش‌ها با چالش مواجه هستیم این موضوع ناشی از بی‌اعتمادی مردم به مدیریت کلان کشور و مسئله محور نبودن برخی از مسئولین ذی ربط است.

همچنین سردار محمد تصریح کرد: متأسفانه یکسری گروه‌بندی‌ها و دسته‌بندی‌ها در کشور ما با عناوین مختلف ایجادشده است که بعضاً هیچ مرزبندیی هم بین این‌ها نمی‌توان مشاهد کرد به‌خصوص در آنجایی که پای  سود و منفعت در میان باشد.اگرچه عده‌ای  هم هستند که پیرو ولایت بوده وزندگی و مال و فرزندان خودشان را وقف نظام و انقلاب کرده اند.

 وی ادامه داد: آنچه حائز اهمیت است این بوده که در تمام این سال‌ها سیاست‌ها و عملکرد‌هایی را که مد نظر مقام معظم رهبری بوده حاصل نشده است و دغدغه‌های ایشان همچنان همان چیزی است که از سی سال گذشته بوده است که این موضوع برای جریان حزب اللهی بسیار زشت و ناپسند می‌باشد که ۳۰ سال رهبری بر یک موضوع تأکید کنند و آن موضوع نیز تا کنون انجام نشده باشد.

سردار محمد با بیان اینکه عدم تمکین به فرمان، ولی نهایتا عقوبت خوبی برای کشور ندارد گفت: در این سال‌ها رهبری تاکید کردند که به غرب خوشبین نیستم و نباید به غرب اعتماد کرد،   اما عده‌ای درکشور به غرب اعتماد کردند  و در این چندسال همه ظرفیت‌های کشور را از بین بردند و نهایتاً اقدامات آن‌ها نه تنها عوایدی برکشور نداشت بلکه باعث شد کشور در برخی موضوعات عقب گرد داشته باشد.

ایشان ادامه دادند: وضعیت فعلی کشور  نتیجه این موضوع است که برخی از مسئولین نظر خود را بر نظر، ولی  ترجیح دادند و آن نظر را ارجح دانستند و ما هرگاه نظر خود را ارجح بر نظر، ولی دانستیم ضرر کردیم .

وی اضافه کرد: متأسفانه در کشور ما یک عده‌ای برای خودشان شأن و منزلت قائل هستند و نظر خودشان را بر نظر، ولی ارجح می‌دانند و بعضا نیز  قائل به انتقاد به، ولی خدا و حتی  امام حسین نیز می‌باشند این  تفکر تاکنون هزینه‌های زیادی را برای کشور به همراه داشته است، اما خوشبختانه مردم فهمیدند و آگاه شدند که اگر به نظر، ولی عمل نشود به دربسته خواهند خورد و باید دوباره از اول شروع کنند  نمونه آن بحث مذاکره بود که عده‌ای  ریختند پای‌کوبی کردند و فکر کردن فتح‌الفتوح شده است که در آخر دیدیم دستاوردی برای کشور نداشته است.

سردار محمد با ابراز این که بیانیه گام دوم رهبری برای برون رفت کشور تدوین شده است افزود: در این شرایط ایشان بیانیه گام دوم را مطرح کردند و رسما فرمودند که این جریاناتی که طی این چهل سال دور این محور جمع شدند و کار‌هایی که انجام دادند امیدی به سیستم و ساز و کارشان نیست و همین عامل باعث شد که ایشان بیانیه گام دوم را مطرح کنند تا به این وسیله دولت اسلامی، امت اسلامی و تمدن اسلامی تحقق پیدا کند.

وی اضافه کرد: اگر شما جوانان هم بر روی موضوعی کارنکرده باشید برنامه‌ریزی نکرده باشید و گفتمانی که رهبر معظم انقلاب از شما مطالبه کردند توجه نداشته باشد  در همان مسیری قرار میگیری که آن افراد قرار گرفتند.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاءبا عنوان اینکه مشکل اساسی کشور، مشکل مدیریتی است عنوان کرد:  مدیریت در کشور ما به این منوال و پایه شکل گرفته است که عده‌ای در وزارتخانه‌ها بنشینند و برای کل کشور بخواهند یک جور تصمیم بگیرند که مشکل اساسی کشور هم در همین زمینه است و علیرغم اینکه مستحضر هستید کشور ما از ظرفیت‌ها و منابع خوبی بهره‌مند هست شما می‌بینید که در آن مشکل غیزانیه به وجود و یا اینکه در خوزستان آن همه منابع و معادن وجود دارد، ولی مردم آنجا چیزی در زندگی خود احساس نمی‌کنند و سفره ان‌ها روز به روز کوچک‌تر شده است.

وی ادامه داد: با وجود آنکه می‌بینیم در اکثر استان‌های کشور ظرفیت‌های خوبی قرار داد و این موضوع نیز می‌تواند باعث مزیت رقابتی آن‌ها شود این موضوع به معضل آن‌ها تبدیل شده است به‌عنوان‌مثال گیلان ۵۴ رودخانه دائمی دارد که همه‌ی آن‌ها به دریا میریزد، اما بااین‌حال مشکل اساسی این استان تأمین آب شیرین است و حدود ۱۰۰ روستا در گیلان با تانکر آب‌رسانی می‌شوندکه این موضوع  ناشی از سوء مدیریت است و در مقابل نیز مشاهده می‌شود پول‌های محدود کشور صرف کار‌هایی می‌شود که خروجی برای  کشور نداشته است.

سردار محمد با بیان اینکه متاسفانه تفکری در وزارت نفت حاکم است که مانع از خودکفایی ما در زمینه محصولات پتروشیمی می‌شود گفت: در وزارت نفت این تفکر وجود دارد که ایجاد پالایشگاه در کشور به درد نمی‌خورد و ما نباید پالایشگاه داشته باشیم  .

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء ابزار داشت: سؤال ما از وزارت نفت این است که مگر ایتالیا نفت دارد که در آنجا پالایشگاه زدند و نفت و گاز را می‌برند فرآوری می‌کنند و دوباره به خود ما می‌فروشند یا مثلاً هندوستان که  نفت ندارد چه توجیهی دارد که در آنجا پالایشگاه تاسیس کرده اند.

سردار محمد افزود: درد کشور ما این است و چه اصولگرا بیاید و چه اصلاح‌طلب بیاید مشکل کشور حل نخواهد شد مگر افرادی که گفتمان انقلاب اسلامی در گوشت و پوست خونشان نفوذ کرده باشد.

قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاءبا بیان اینکه پروژه‌هایی که در قرارگاه خاتم الانبیا پیگیری می‌شود از یک آسیب شناسی و یک مسئله محوری برخوردار است گفت:  برنامه‌هایی که در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پیگیری می‌شود بر اساس یک استراتژی و بر اساس بوم و مشکلات منطقه می‌باشد و برنامه‌ی ما در  این قرارگاه این است که به سمت تولید خوشه‌های برویم تا بتوانیم در عین کاهش هزینه‌های تولید بهره وری و اشتغال نیروی انسانی منطقه را بالا ببریم.

در پایان این جلسه نیز سردار محمد با اشاره به پروژه‌های انجام شده توسط این قراگاه پرداخت و گفت: پروژه و طرح‌هایی که قرارگاه طی سی سال انجام داده به‌این‌ترتیب است که ۳۸ درصد تولید کل بنزین کشور ۱۸ درصد تولید گاز در کشور ۵۰ درصد مخازن کشور ۲۳ درصد تولید گازوئیل کشور ۲۳ درصد انتقال نفت و گاز کشور ۴۵ درصد سد‌های کشور ۴۴ درصد خطوط انتقال آب کشور ۳۸ درصد آزادراه‌ها ۳۰ درصد راه‌آهن ۵۵ درصد مترو ۶۳ درصد صنایع کشور ۶ درصد فولاد ۸۰ درصد بندر‌ها و اسکله‌های کشور و … توسط این قرارگاه انجام شده است.

گفتنی است در پایان این جلسه نیز تفاهم‌نامه‌ای با سازمان بسیج دانشجویی امضا شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *